Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie quattro jest w moim aucie


Berserker

Rekomendowane odpowiedzi

Mój samochód to A4 B8 Avant 2.0 diesel - 2012r. quattro 177KM  silnik CGLC. Jaki rodzaj quattro występuje w tym modelu i na jakiej zasadzie się załącza ? Jak sprawdzić czy działa - na podnośniku w warsztacie załączyć bieg i powinny się wszystkie koła obracać czy stanąć pod górkę na śniegu i z 1 ostrzej ruszyć? Wyłączyć ESP? Ostatnio chciałem wjechać do garażu i nie mogłem ruszyć z miejsca - tyle że wjazd mam z drogi i zaraz jest blaszak pod kątem prostopadłym od razu trzeba ruszyć na skręconych kołach i jeszcze pod górkę a ślisko było cholernie ( od razu po grzebnięciu pod kołem wyślizgany lód) i musiałem zajechać od drugiej strony. Fakt też, że opony bieżnik jeszcze OK, ale chyba rocznikowo to z 5 lat pewnie już mają.

Edytowane przez Berserker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz stały napęd quattro i mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu Torsen. Tu sobie poczytaj o zasadzie działania:

AUTOKULT.PL

W poprzedniej części omawiałem problem występujący w otwartych mechanizmach różnicowych. Aby...

Na podnośniku wszystkie koła będą się kręciły. 

Jężeli dłużej przytrzymasz przycisk ESP deaktywujesz ASR i wtedy przy ruszaniu na śliskiej nawierzchni koła stracą przyczepność i zaczną się obracać w miejscu (możesz dryftować na śniegu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Muskel1 napisał:

 

Jężeli dłużej przytrzymasz przycisk ESP deaktywujesz ASR i wtedy przy ruszaniu na śliskiej nawierzchni koła stracą przyczepność i zaczną się obracać w miejscu (możesz dryftować na śniegu).

Ale jeśli później załączę przyciskiem to systemy ASR i ESP już będą ponownie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aktywacji wystarczy nacisnąć 1x na ESP i wszystko będzie działać. Podobnie jak po zgaszeniu i odpaleniu silnika. System akktywuje się automatycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...