Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Przesiadka z seryjngo audio na BOSE


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planuję zmianę swojego seryjnego sprzętu audio (9 głośników + wzmacniacz harmana z subem) na BOSE. Przejrzałem ETKĘ pod tym kątem - wymianie podlegają wszystkie głosniki + sub poza gwizkami w drzwiach z przodu. W związku z tym mam pytanie czy wszystkie przewody, kostka do wzmaniacza od obecnego systemu audio będa pasowac czy też będę musiał coś przerabiać? Czy oprócz podłączenia nowego sprzętu będe musiał odpalić jego obsługę w sterowniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to wiem :tongue4: Załatwiłem sobie wszystkie głośniki i wzmacniacz z wooferem od BOSE, pytanie tylko czy z podmianką nie będzie żadnych problemów - oba systemy mają identyczne okablowanie/złącza?

Wygląda to tak:

audiosystem.jpg

Audi Sound System

1 - 8E0 035 399 (drzwi przód i tył)

2 - 8E0 035 411 (drzwi przód i tył)

3 - 8E0 035 411E (przód środek)

10 - 8E0 035 382 (wzmacniacz + sub)

43 - wtyczka 23-pin

BOSE

1 - 8E0 035 399 (drzwi przód), 8E0 035 399A (drzwi tył)

2 - 8E0 035 411A (drzwi przód i tył)

3 - 8E0 035 362 (przód środek)

15 - 8E0 035 382 A/B/C (wzmacniacz + sub)

42 - wtyczka 25-pin (starszy model wzmacniacza, końcówka 382A) lub 32-pin (nowszy model, 382C)[br]Dopisany: 07 Kwiecień 2009, 09:19_________________________________________________Znalazłem rozpiskę pinów - czyli jednak nie da rady podłączyć się przez plug'n'play - tzn. głosniki w drzwiach chyba da się po prostu przełożyć, problem pojawia się w momencie przekładki głośnika w desce rozdzielczej i podpinki do wzmacniacza ;( Przydałby się jakiś schemat jak i którędy poprowadzone są przewody w instalacji standard i BOSE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się do tego będę przymierzał. Nie wiem jak w przypadku głośników, ale wzmacniacz BOSE jest wiekszy i kostka jest inna.[br]Dopisany: 10 Kwiecień 2009, 07:52_________________________________________________A ha. Bodajże już po podłączeniu trzeba aktywować VAG-iem funkcję BOSE w radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak już dojdziemy do tego co i jak - może uda się przygotować jakieś fotostory :)

Truckmaniac - a jakie audio siedzi u Ciebie? Ile głośników i jaki wzmacniacz?

A ha. Bodajże już po podłączeniu trzeba aktywować VAG-iem funkcję BOSE w radiu.

Tak - to info też znalazłem, ale w porównaniu z rezankiem przewodów to małe piwo :)

Teraz trzeba tylko dojść gdzie zbiegają się przewody głośników znajdujących się w drzwiach (zapewne pod deską rozdzielczą) jak to pospinane jest z radiem/RNS-E i którędy puszczona jest wiązka do wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bose to nie żaden stres ok żeby to zrobić trzeba ok 6-8godzin, Na sam początek trzeba przeciągnąć kabelek ekranowany od radyjka - do bose puszczamy w nim najlepiej wszystkie 4 sygnały audio fl,fr,rl,rr do tego sygnał masy audio i jak będzie jakiś wolny to sterowanie on,off, ale można do tego wykorzystać stary org. kabel, ekran kabla podłączmy do masy np radia - nie łączyć razem masy audio i masy auta !!!!. Po tej operacji na 10000% nie będzie słyszalny pisk silnika po odpaleniu auta. Następnie ciągniemy kabelki głośnikowe od przednich głośników i centralnego na środku deski, kable łącząc najlepiej za radiem. Ja zazwyczaj kabelki ciągnę od stroną pasażera żeby zrobić to po ludzku trzeba wymontować fotel pasażera gdyż pod nim idzie orginalna wiązka innych kabli, tam umieszczam wszystkie kable. Następnie kable do wzmacniacza według schematu pinów i napewno zatrybi.

A zapomniał bym trzeba jeszcze podłączyć jeden kabelek w radiu oznaczony jako pin bose podłączamy go do 24 nogi wzmacniacza jeżeli chodzi o wzmacniacz z avanta.

Co do mikrofony bez niego też będzie grało, ja osobiście zastosowałem mikrofon kupiony w najzwyklejszym sklepie elektronicznym za jakieś 80gr i działa bez problemu.

Na sam koniec vag i kodowanie na bose.

Jak coś służę pomocą :)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białas, wielkie dzięki za info - póki co odłożyłem ten mod w czasie ale na pewno zgłoszę się po dalsze wskazówki gdy już uporam się z obecnymi modami :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...