Jump to content

Problem z podłączeniem kamery

Recommended Posts

Witajcie. Mam problem z podłączeniem kamery cofania. Potrzebuję wpiąć się w plus i masę lampki cofania i mam dylemat, ponieważ nie wiem, w które miejsca dokładnie. Tutaj w ten metal albo prosto w kable przy wtyczce. Nie wiem gdzie będzie lepiej. Liczę na pomoc :facepalm:

IMG_20210123_152740.jpgIMG_20210123_152832.jpg

Do kabli się wepnij szybkozłączkami. 

Kup sobie 2 takie szybkozłączki 

EGRANDO.PL

Pomocne przy montażu alarmów, sterowników zamka, blokad elektronicznych, doposażeń...

I wepnij się nimi w przewody parę cm.  za kostką (mnw. w zaznaczonym miejscu). 

Przewód do żarówki cofania to ten niebiesko/czerwony na pinie nr 1, do niego przewód kamery plus.

Masa to przewód brązowy na kostce pin nr 6, do niego wepnij przewód kamery minus. 

20210123_221137.jpg

@Muskel1 jak już tu jesteś to może będziesz wiedział czy w tym miejscu da się zaprogramować wyświetlanie spalania? Domyślnie była tam wyświetlana nazwa stacji radia ale zmieniłem radio i nie ma teraz tam nic :eusathink:

IMG_20210124_000405.jpg

Niestety nie. Te górne linijki zarezerwowane są tylko do wyświetlania stacji radiowych i tytułów czy numerów piosenek przy odtwarzaniu płyt CD.

@Muskel1 Cześć Muskel. Wybacz, że tak długo ale sprawy prywatne zmusiły mnie do 0 aktywności przy aucie. Po długiej przerwie, zamontowałem tak jak napisałeś i wszystko jest ok poza tym, że gdy kamera się włącza to radio przestaje grać. Da się to jakoś obejść czyyy jest to kwestia już zaprogramowania radia? Pozdro

Nie znalazłem instrukcji do Twojego radia ale w innym modelu tego producenta można to ustawić w menu. Wchodzisz w ustawienia i w punkcie wycisz przy jeździe wstecz, dajesz na "N"

Screenshot_20210223-194442_Adobe Acrobat.jpg

@Muskel1u mnie niestety nie ma takiej opcji. Gdyby było coś w ustawieniach to bym to ogarnął sam 😔

To najwidoczniej to radio tak ma i nic nie zdziałasz.