Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gwarancyjna RNS-E nie czyta DVD


KOval81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie.

Mam pytanko - mam u siebie rns-e, zainstalowany soft i mapki z 2008r nieco "lewe" ale wszystko ładnie się uaktualniło i w ogóle. Na początku miałem już problem z nieczytaniem przez navi dvd z mapkami, ale po czyszczeniu wszystko poszło. Problem zaczął się niedawno, bo wywala mi co chwilę błąd, że dvd jest nieczytelna. czy to może być objaw zajechanego już napędu, czy po prostu wina dvd ???

Furka jest jeszcze na gwarancji, bo kupiona w salonie audi u szkopka i dziś miałem podskoczyć sprawdzić co się dzieje. Nie dowalą mi się o jakiegoś lewusa z mapami?? :>

Czy może zamiast wizyty w ASO sprawdzić najpierw jakąś inną dvd z mapami?

Będę wdzięczny za jakieś tip'y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść laser ale porządnie a nie za pomocą płytki czyszczącej. Musisz wyjąć nawigację używając specjalnych wyjmaków, rozkręć obudowę i przeczyść soczewkę patyczkiem bawełnianym i spirytusem. Różnicę zauważysz od razu nei tylko w tym, że płyta będzie chodziła bez problemu ale w samej szybkości działania navigacji (np. ładowaniu listy miast).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczyść soczewkę patyczkiem bawełnianym i spirytusem

Maliczku, spirytusem lepiej tego nie robić, a użyć do tego izopropanolu do czyszczenia optyki (do kupienia w sklepach elektronicznych) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczyść soczewkę patyczkiem bawełnianym i spirytusem

Maliczku, spirytusem lepiej tego nie robić, a użyć do tego izopropanolu do czyszczenia optyki (do kupienia w sklepach elektronicznych) :wink4:

W sumie racja. Navi jak łyknie spirytu to nie dość, że zacznie śpiewać i prowadzić zygzakiem to jeszcze może nie przejść testu alkomatem.

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkomat alkomatem - gorzej jak testu działania nie przejdzie:D panowie - a może dać się popisać najpierw "specom" z ASO, w końcu po coś tą gwarancję szkopek dał, a ktoś za nią zapłacił... :naughty: Niech sprawdzają chamany :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość - sprawdź jeszcze jak RNS-E reaguje na ori płytkę. U mnie jakiś czas temu navi zaczęła się ciąć - bardzo długo szukało tras, list, nie może odczytać DVD itd. Po włożeniu ori płytki - jak ręką odjął. Może po prostu czas zrobić nową "kopię bezpieczeństwa" ;) A z CD Audio też masz problem czy tylko z navi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ori, to mam owszem, ale tylko 2007, więc od razu wywala błąd. Musiałbym podjechać rzeczywiście do ASO i niech załadują - może się coś zmieni. czyszczenia chyba sie nie ominie, bo zmula jak nie wiem co. Zarówno wczytywanie samej navi, map, list miast i wogóle. CD audio idą u mnie ze zmieniarki, ale też szybkością nie grzeszą :>

Czekam teraz na 2009, więc może coś się zmieni - do ori tez jej ciut ciut brakuje :polew:

Navi wczoraj wyciągnięta samemu, bo ASO Lubin odmówiło (do czasu wyjaśnienia sprawy) honorowania gwarancji udzielonej przez niemiecki salon Audi, w którym kupowałem auto. Przeczyszczony laser - była chyba tona syfu i navi działa bez problemu, nawet na "ori" dvd. Obyło się bez komplikacji. Dziękuję i pozdrawiam pomocne głosy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety - brak profesionalizmu - chyba, że liczy się fachowe golenie klienta z kasy... :thumbdown: Nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeczytał kolega warunki gwarancji którą otrzymał od niemieckiego sprzedawcy??? Generalnie w samochodach Audi powyżej 2 lat mówimy o ubezpieczeniu kosztów napraw w formie specjalnej polisy. Znam taki przypadek z autopsji ponieważ w przypadku mojego poprzedniego samochodu około 3 m-ce po zakupie doszło do awarii sterownika skrzyni biegów. Gwarancja wystawiona przez niemiecki autohaus polegała na tym że musiałem pokryć koszty naprawy i po przedstawieniu rachunku z polskiej ASO otrzymałem zwrot poniesionych wydatków. Sutuacja spowodowana jest tym iż gwarantem w tym wypadku nie jest Audi AG tylko całkiem inna firma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...