Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 polift spryszkiwacz lampy


Napsterek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, że nie znalazłem wiele na ten temat, postanowiłem napisać krótko, o perypetiach ze spryskiwaczami reflektorów. Pewnie nie jeden spotkał się z cieknącym spryskiwaczem. Mało, że samochód znaczył teren, to ubytek płynu był w zadziwiającym tempie.

W moim przypadku w pierwszej kolejności padł lewy, cały płyn potrafił wylecieć w 30 minut. Wymieniłem na nowy zamiennik, już fabrycznie nieszczelny, wymiana na kolejny i już 2gi rok spokój. Teraz kolej na stronę prawą, tutaj płyn ubywał kilka dni, zanim się skończył.

Spryskiwacze te nie są używane nazbyt często, wiec oryginał powinien podziałać trochę, nic bardziej mylnego, widocznie konstrukcja nie jest pozbawiona wad.

Postanowiłem rozłożyć na czynniki pierwsze owy spryskiwacz i zobaczyć, " co w trawie piszczy", kolokwialnie rzecz ujmując.

Piętą Achillesa, okazała się niebieska gumka, to coś w rodzaju zaworka zwrotnego, który otwiera dyszę spryskiwacza, w momencie gdy ciśnienie płynu jest na tyle duże, by podczas wysuwania tłoka, w końcowym jego położeniu, wypycha owy zaworek( wracany sprężynką). Zwyczajnie odpowiada za trzymanie płynu w ryzach, gdy spryskiwacz nie pracuje a musi tylko walczyć za grawitacją.

Poniżej zdjęcie całej dyszy w częściach z zaznaczoną rzeczoną niebieską gumką. Sposobów na uszczelnienie tego elementu jest dużo, ale najprościej założyć ją odwrotnie i o dziwo działa.

 

P.S. Jak ktoś ma problem z blokowaniem się spryskiwacza o klakę w zderzaku przy powrocie dyszy, może będę w stanie pomóc.

Pozdrawiam i miłego DIY :)

 

8k0955102d_fix_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...