Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 (AVF) - rozładowuje akumulator


browaros

Rekomendowane odpowiedzi

cześć Koledzy,

 

mam następujący problem - po kilku dniach postoju rozładowuje akumulator praktycznie do zera, potrafi nawet nie działać alarm, nie otwiera drzwi z kluczyka.

Kroki które podjąłem:

- Sprawdzone dwa akumulatory - oba zostały rozładowane

- Mój główny akumulator sprawdzony testerem i pod obciążeniem rozruchowym - wszystko w normie.

- Ładowanie akumulatora podczas pracy silnika praktycznie wzorowe - około 14,4

- Podczas wyłączonego silnika sprawdzony pobór prądu - "kradnie" około 1,2A czyli tu mamy problem

- Sprawdziłem pobory kolejno wyjmując bezpieczniki niestety nie nastąpiło zmniejszenie poboru o więcej niż 0,1A

- Po odpięciu kabla od podejrzewam alternatora - to ten przy dodatniej klemie akumulatora pobór spada do zera - myślałem, że winowajcą jest alternator ale gdy zdjąłem pokrywę na silniku i odpiąłem ten kabel od alternatora jednocześnie pozostawiając go podłączonego przy klemie - pobór znów pokazywał 1,2A czyli alternator jak na moje również nie jest winowajcą?


Mam nadzieję, że w miarę jasno udało mi się przedstawić podjęte kroki i problem. Z góry dziękuję za pomoc i podpowiedź czy ten kabel przy klemie idzie jeszcze gdzie indziej i to właśnie może być przyczyna? Moja wiedza w zakresie elektroniki właśnie się skończyła na powyższym :)
Jeśli popełniłem błędy merytoryczne - przepraszam.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podszybiu jeszcze nie, brakło czasu. Znalazłem jedynie efekt odpięcia tego kabla przy dodatniej klemie. Ale tylko od strony klemy to coś zmienia. Od strony alternatora ciągnie prąd nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź w podszybiu, może tam masz też akwarium i zalało bezpieczniki i przekaźniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...