Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACK] Ubywa płynu chłodzącego


panmaly

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu ubywa płynu chłodzącego, sprawdzałem ciśnienie na cylindrach (13 na każdym), w oleju nic nie ma, wszystkie króćce i złączki sprawdziłem i jest ok, może być wydmuchana uszczelka pod głowicą. Jak tak, to jak to sprawdzić pod którą??? i na jaki koszt się naszykować??? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerknij jeszcze na korek od zbiorniczka wyrównawczego bo ktoś ostatnio wymieniał ... a wszytko już przejrzał i to bym strzał w dziesiątkę... po prostu się ulatniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że mierzyłeś kompresje i na wszystkich garkach masz 13. Zastanawiam sie tak i wydaje mi sie ze jak byłaby uszkodzona uszczelka pod głowica na którymś garku to ciśnienie by uciekało i nie miałbyś równego ciśnienia wszędzie. Ja u siebie miałem podobny problem że ubywało mi trochę płynu i okazało sie że puszczała mi chłodniczka oleju. Wymieniłem i problem sie rozwiązał. Pozatym nie miałem innych objawów. Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie widac zadnych wyciekow to moze byc rowniez pompa wody. Jezeli przy wymianie rozrzadu jej nie wymienili to moze powoli puszczac:) O ile w twoim silniku jest napedzana od paska rozrzadu. U mnie tak sie wlasnie stalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu ubywa płynu chłodzącego, sprawdzałem ciśnienie na cylindrach (13 na każdym), w oleju nic nie ma, wszystkie króćce i złączki sprawdziłem i jest ok, może być wydmuchana uszczelka pod głowicą. Jak tak, to jak to sprawdzić pod którą??? i na jaki koszt się naszykować??? Z góry dziękuję.

Ile tego płynu ci ucieka? U mnie przez 3-mce ubyło może 0,8 cm ze zbiorniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...