Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej silnikowy do A4 B6 1.6


Kuba A4 B6 1.6

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie związane właśnie z tym silnikiem

Jaki zalać olej do tego silnika 1.6 ALE przebieg 300000 tys. Bierze olej 1 l/1000km, obecnie zalany 5W40 Valvoline 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, wojtas_7 napisał:

Jaki zalać olej do tego silnika 1.6 ALE przebieg 300000 tys. Bierze olej 1 l/1000km, obecnie zalany 5W40 Valvoline 

Chyba silnikowi to obojętne przy takim poborze, wiem o Twoich kłopotach z nieudanym remontem i poprawianiem.

Zalewaj takim olejem na jaki Cię stać.

Przecież przy tych dolewkach w silniku masz ciągle prawie świeży olej.

Widuję pojazd znajomego silnik ma nalatane ok. 380 tys km, bierze 1,5 - 2 litry na 10-12 tys. km o ile pilnujemy poziomu oleju aby był pod max.

Zalewam do silnika oleje jaki się trafi w dobrej cenie zwykle 0W40/5W40 rzadziej 10W40, aktualnie na Bizolu 0W40 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sytuacji z Twoim silnikiem, możliwe że się wypowiadałem w temacie, który założyłeś lub przynajmniej go czytałem ale zwyczajnie już nie pamiętam. Taki pobór to zwiastuje remont lub ogromne nieszczelności, nic więcej. Nie do końca silnikowi obojętne co się wleje, jeżeli go spala to na dłuższą metę może mu wypalić dziurę w tłoku, stopić głowice itp. Także taka jazda nie jest zbyt rozsądna, no i wszystko idzie w katalizator, o ile tam jest jeszcze.

 

Ogólnie jeździć z takim problemem to proszenie się o nowy motor.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remont Generalny był robiony ale widocznie nie udany... 

Nie właśnie co teraz robić? 

Czy zmiana na 10W40 przy wymianie oleju czy na mineralny czy dolać Ligui Moly stop uszczelniacz (dobre opinie ale czy to w ogóle coś da?) 

Wywaliłem kupę kasy na remonty więc nie chce robić dziadostwa ale już nie wiem. Sam. Co robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojtas_7 napisał:

1. Remont Generalny był robiony ale widocznie nie udany... 

2. Czy zmiana na 10W40 przy wymianie oleju czy na mineralny czy dolać Ligui Moly stop uszczelniacz (dobre opinie ale czy to w ogóle coś da?) 

1. Robiłeś remont i potem silnik był znowu rozbierany. Dwa razy robota bez efektu. Pisałeś, że kompresja była OK. Czyli olej trafia do cylindra z kanału olejowego nie ma innej możliwości.

2. Żadne cudowne oliwy ani dodatki nie istnieją aby zmienić tak duży pobór oleju. Oczywiście możesz próbować ale jaki będzie efekt to znak ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...