Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Łuszcząca się farba pod pokrywą zaworów BBK


sliwka1232

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam trochę o temacie z tytułu i nic nie znalazłem żeby ktoś ten problem poruszył. Mianowicie świeżo po zakupie S4 B6 z uwagi na lekkie pocenie się z pokryw zostały one zdjęte. Mega zdziwiła nas ta jakby łuszcząca sie farba od wnętrza dekla. Sporo jej kawałków znaleźliśmy w filtrze. Oglądając foty z aukcji pokryw widzę ze tak mniej lub więcej wyglądają wszystkie pokrywy co nie występuje w S6 C5 lub A8 D3 wszystko 4.2 (znajomi posiadają więc mam porównanie) 

Ktoś poruszał ten problem? Bo nawet przychodzi mi do głowy teoria że to może wpływać na to zużywanie sie silnika w wielu przypadkach

Co teraz zrobić? W planie zdjęcie miski, sprawdzenie smoka, boję się o filterki w fazatorach 

Zachęcam do podjęcia tematu. 

Pozdrawiam ?

Ps. Sam silnik w moim przypadku wydaje się być w bardzo dobrym stanie, bardzo niski pobór oleju i praktyczni3 brak spadku mocy (minimalny), dorzucam foto pod pokrywami

Screenshot_20210211_203223_com.whatsapp.jpg

Screenshot_20210211_203229_com.whatsapp.jpg

Screenshot_20210211_203200_com.whatsapp.jpg

Edytowane przez sliwka1232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie farba ,to zaschnięte pozostałości po oleju który nie był zmieniany dostatecznie często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 wypiaskowałem ten syf i zalozyłem pokrywe jak nową... tyle ze przy przebiegu ok 320 tys. jezdzilem caly czas na castrolu 10w40... wypiaskuj to bo ciezko to usunac załóż nowa uszczelke dobrze odtluszczając i dokrec z siła Nm pokrywe jak napisali w ksiazce i bedziesz zadowolony. Nie dokrecaj pokrywy na siłe dłoni... uszczelki są wrazliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...