Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t q avj turbo nie pompuje na mrozie.


rendy22

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Mam problem... Gdy jest poniżej -10 stopni na dworze i samochód stoi pod chmurką turbo nie pompuje:(

Miałem tak 2 razy. Za pierwszym gdy wróciłem z pracy bez turbawki samochód postał z godzinkę po czym zaczął w miarę jechać. Tego samego dnia zrobiłem parę kilometrów i dziwnie to Turbo pompowało. Przy dodaniu gazu szedł lepiej jak przed awarią, ale powyżej 3k obrotów tak jakby go przeładowywało i czuć było szarpnięcie i spadek mocy. Następnego dnia był większy mróz i było to samo-nie jechał. Podmieniłem n75 i było spoko, tzn. tak myślałem że jest spoko a tak naprawdę po prostu na dworze było cieplej i nic nie świrowało.

Dziś stało się to samo a nawet jeszcze gorzej jechał jak ostatnio. Pod taką średnia górkę 3 ledwo ciągnął...

Dziś w dzień ma być koło zera, zobaczę jak się będzie zachowywał. Mogę zrobić logi, moje pytanie jakie? Jeżeli się nie odmuli to dynamiczne mi będzie ciężko zrobić no chyba że na jedynce :D 

pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi 2+33 i 115+118. Kasuj błędy przed nawer jak ich nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po około 7h stania przy pierwszym kontakcie nogi z gazem to samo-nie jedzie nic. Po przejechaniu ok 2km zaczął coś jechać. Teraz idzie jak burza :D Mam logi, oczywiście na pb po skasowaniu błędów:

2,33:

Log #460551

3,118

Log #460552

 

kurde...zamiast 115 i 118 zlogowałem 3,118. Poprawić?

Edytowane przez rendy22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Możesz poprawić ten 115+118 i najlepiej zrobić jak jest zmulony, nawet na zimnym do tych 4tys obr. Z tego co widać to przepływka trochę zaniża i to turbo jakoś super nie dmucha. Może popękane żeliwo i jak się dogrzeje to się trochę doszczelni i coś dmucha :P

Avj w serii i jeszcze w Q to muł więc na pewno nie idzie jak burza :P

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy uda mi się zrobić logi na przymułce bo nadają odwilż :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...