Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uciekający płyn chłodniczy


Dawid99

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Od jakiegoś czasu zauważyłem duże ubytki płynu chłodniczego. Płyn ubywa zawsze do tego samego poziomu. Przeglądałem forum i podobne tematy i według wskazówek forumowiczów, które mogą wskazywać, że winowajcą jest uszczelka pod głowicą sprawdziłem czy poziom oleju nie jest wyższy, czy nie ma śladów na korku olejowym płynu chłodniczego, czy w zbiorniczku chłodniczym nie ma oleju i czy nie jest oleisty. Spaliny mają zapach spalin. Nie kopci na biało. Silnik nagrzewa się do 90 stopni i trzyma, odpala normalnie, moc nie spadła. Zauważyłem, że płynu ubywa  najszybciej gdy wkręca się go na wyższe obroty i podczas jazdy potrafi wyskoczyć komunikat, że nie ma płynu chłodniczego i czasem po paru minutach znika. Płyn też nie bulgocze i przy odkręcaniu powoli korka lekko tylko zasyczy jak w każdym innym aucie. Węże nie są twarde, chociaż ten cieńszy, który wychodzi z góry zbiorniczka jest twardszy niż inne ale to bez znaczenia czy samochód stoi jakiś czas czy jest rozgrzany.

Edytowane przez Dawid99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź za silnikiem króciec, czy nie jest pęknięty, albo czy nie spadł z niego wąż.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wody lubi puszczać więc zobacz, czy nie ma śladów z przodu po płynie i kropel na misce olejowej.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...