Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Brak mocy na zimnym silniku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie serdecznie drodzy klubowicze. Wybaczcie jeśli napisałem ten temat w złym miejscu ale jestem tu nowy. 

A teraz do rzeczy. Pacjent to 1.9 tdi, 130 km, awx. Gdy temperatura powietrza spada poniżej +5 stopni auto odpala na widok kluczyka ale dosłownie sekundę po odpaleniu silnik zaczyna nierówno pracować, cały się trzęsie a z wydechu leci siwy gryzący dym śmierdzący ropą. Po kilku sekundach objawy przechodzą i już ładnie klekocze. Następnie włączam pierwszy bieg i auto dosłownie nie ma siły ruszyć, muszę dodać dużo gazu i powolutku puszczać sprzęgło bo inaczej by zgasł. Po 100 metrach wjeżdżam na główną drogę i znowu ledwo ruszam z miejsca. Gdy się już rozpędzi to już jedzie. Po przejechaniu 500 metrów leci już jak strzała. Ma wtedy już mnóstwo siły, jest zrywny i ładnie przybiera nawet od zera. Także objawy występują tylko gdy jest zimny. 

Wałek rozrządu wymieniony razem ze szklankami (jak kto woli kieliszkami), pompowtryski po regeneracji, turbina nowa, EGR nowy, świece żarowe nowe i ładnie grzeją, n75 od turbiny nowy, wężyki podciśnienia nowe, olej 5W/40 motula. 

Pomóżcie bo już mi rynce opadają bo nie wiem co w nim siedzi. Czy to może być wina złej dawki rozruchowej, czy pompy tandemowej vacum, a może ktoś wgrał mi złego "Windowsa" w sensie mapę? 

Dodam jeszcze, że mam lekko wytarte rowki w gniazdach przy pompowtryskach ale to już chyba każdy 1.9 tdi ma 

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. Pozdro 

Edytowane przez MałyGPU

Opublikowano

Komplet podstawowcyh logów dla TDI na tym zimnym silniku i będziemy myśleć co dalej...

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 12.03.2021 o 20:55, MałyGPU napisał:

Witajcie serdecznie drodzy klubowicze. Wybaczcie jeśli napisałem ten temat w złym miejscu ale jestem tu nowy. 

A teraz do rzeczy. Pacjent to 1.9 tdi, 130 km, awx. Gdy temperatura powietrza spada poniżej +5 stopni auto odpala na widok kluczyka ale dosłownie sekundę po odpaleniu silnik zaczyna nierówno pracować, cały się trzęsie a z wydechu leci siwy gryzący dym śmierdzący ropą. Po kilku sekundach objawy przechodzą i już ładnie klekocze. Następnie włączam pierwszy bieg i auto dosłownie nie ma siły ruszyć, muszę dodać dużo gazu i powolutku puszczać sprzęgło bo inaczej by zgasł. Po 100 metrach wjeżdżam na główną drogę i znowu ledwo ruszam z miejsca. Gdy się już rozpędzi to już jedzie. Po przejechaniu 500 metrów leci już jak strzała. Ma wtedy już mnóstwo siły, jest zrywny i ładnie przybiera nawet od zera. Także objawy występują tylko gdy jest zimny. 

Wałek rozrządu wymieniony razem ze szklankami (jak kto woli kieliszkami), pompowtryski po regeneracji, turbina nowa, EGR nowy, świece żarowe nowe i ładnie grzeją, n75 od turbiny nowy, wężyki podciśnienia nowe, olej 5W/40 motula. 

Pomóżcie bo już mi rynce opadają bo nie wiem co w nim siedzi. Czy to może być wina złej dawki rozruchowej, czy pompy tandemowej vacum, a może ktoś wgrał mi złego "Windowsa" w sensie mapę? 

Dodam jeszcze, że mam lekko wytarte rowki w gniazdach przy pompowtryskach ale to już chyba każdy 1.9 tdi ma 

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. Pozdro 

Miałem podobny problem do dzisiaj. Walczylem z nim kilka miesiecy. Tylko mi buda nie trzęsło. 

Oto przyczyna.

Resized_20210318_174500.jpeg

Resized_20210318_180317.jpeg

Resized_20210319_071016.jpeg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.