Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] Dziwne problemy z bezpiecznikami => prędkościomierz oraz wycieraczka tylna.


Vendeur

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc temu wymieniałem bezpiecznik od oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Od tamtego czasu pojawia się sporadycznie problem z drgającą wskazówką prędkościomierza, wtedy nie działa też oczywiście obrotomierz (licznik km działa...). Pojawiało się to po odpaleniu auta przez chwilę, potem było wszystko ok. Sporadycznie. Wczoraj jednak po przejechaniu 20km i ponownym uruchomieniu auta całkowicie przestały działać oba zegary. Gdy po kolejnych 20km nadal nie działały, sprawdziłem ponownie wszystkie bezpieczniki, lekko je przeczyściłem. Po uruchomieniu auta wskazówka znowu drgała. Uderzyłem w skrzynkę z bezpiecznikami i wtedy zegary zaczęły działać. W międzyczasie okazało się jednak, że nie działa tylna wycieraczka. Bezpiecznik jest oczywiście sprawny, a jego wyciągnięcie i włożenie nic nie pomogło. Po uruchomieniu wycieraczki porusza się ona około 2cm i staje, gdy ponownie ją od razu aktywuję, to nic się nie dzieje, trzeba odczekać z 10 s, aby znowu wykonała przeskok. Wskazówka prędkościomierza nadal drga po uruchomieniu auta...

Proszę o pomoc, bo już głupieję i nie wiem, gdzie szukać problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zegarami nie pomogę, nie wiem czy jest związek z wycieraczką - niech wypowiedzą się mądrzejsi... Natomiast co do wycieraczki wymieniałeś silniczek? Jeżeli tak lub ktoś inny to ważne jest aby był prawidłowy... Ja wymieniałem silniczek i był problem bo fizycznie owszem wszystkie są identyczne ale diabeł tkwi w szczegółach.... Po wymianie na chybił trafił nie działał prawidłowo dopiero jak kupiłem nowy zamiennik po numerach vin wycieraczka zaczęła pracować prawidłowo - taka moja podpowiedź jakby co jeżeli chodzi o a4 b5 ( genialne auto)....

 

Co do twojego opisu objawów całej wycieraczki jeżeli nie było nic robione to są to objawy kończącego się silniczka - przerabiałem to i było identycznie jak opisujesz....

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie było robione z wycieraczką, działała normalnie, gdy ruszałem autem, a po ok 30 min, gdy pobawiłem się z bezpiecznikami, to nagle przestała, dlatego powiązałem to ze sobą, choć nie wiem, czy słusznie i może to po prostu zbieg okoliczności... Jeśli to jednak nie ma związku, to wymiana silniczka jest w miarę prosta? Muszę najpierw go wyciągnąć, aby sprawdzić jaki jest i kupić identyczny?

Cytat

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2021 o 15:26, Muskel1 napisał:

Jakieś błędy?

@Muskel1

Komputer nie znalazł żadnych błędów, poza minimalnie zbyt niskim napięciem immobilisera. Zegary wyzwolone VAGiem działały normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypnij i wepnij kilka razy kostki zegarów. Sprawdź, jak kontakty w kostkach wyglądają. Może przyśniedziały z czasem i styku nie ma. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to zbieg okoliczności ale głowy nie dam.... Tak silniczek musisz wyciągnąć na wzór... Mówię fizycznie są identyczne wszystkie i nawet kostki pasują jednak pomimo tego różnią się i nie działają prawidłowo jak kupisz zły...

Sam silniczek wyciąga się banalnie prosto, ściągasz tapicerkę klapy i reszta banał.... Jedyne w czym tkwi problem to musisz odkręcić ramię  i samo mocowanie wycieraczki i tutaj może nie być łatwo bo te auta mają swoje lata...

 

Nie chce nic mówić na pewniaka ale ja miałem identycznie tzn najpierw się zacinała potem bardziej się zacinała potem działało to słabo ( jak szyba była zawalona śniegiem czy brudem to nie ruszyła) aż w końcu doszło do sytuacji że całkiem to umarło....

W mojej b5 nie pamiętam abym miał problem z elektryką, ja to auto mile wspominam. Właściwie zero awarii poza typowymi typu sprzęgło, turbo, wahacze.... W okolicach 800 000 tyś km miałem regenerowaną pompę paliwa ( 700zł) to wszystko a samo auto miało przelot grubo ponad 1mln km....

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...