Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z prawym opadającym xenonem


Mietek2951

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z prawym ksenonem a mianowicie po ustawieniu ręcznym i po trzesnieciu maski lub trzaśnięciu drzwiami Xenon opada trochę i tak cały czas parę razy trzasnie się drzwiami i ksenon świeci bardzo nisko.. dodam też że nie mam w tej lampie śruby do regulacji ręcznej i chcąc ją ręcznie wyregulować trzeba płaskim śrubokrętem kręcić takimi zębatkami w miejscu gdzie powinna być śruba.. wie ktoś jak rozwiązać problem z opadaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ustawienie ksenonu masz procedurę w vcds/vag-com. Chyba kanał 56 o ile się nie mylę, wchodzisz w Basic settings kanał pierwszy, czekasz 30 sekund, ustawiasz światła i przechodzisz na kanał drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Langista napisał:

Na ustawienie ksenonu masz procedurę w vcds/vag-com. Chyba kanał 56 o ile się nie mylę, wchodzisz w Basic settings kanał pierwszy, czekasz 30 sekund, ustawiasz światła i przechodzisz na kanał drugi.

Ale ręcznie pokrętłem też da się ustawić? Bo niby jest śruba i lewy normalnie się ustawia a prawy opada

Edytowane przez Mietek2951
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie masz ksenonu. Przy ksenonie nie ma pokrętła od regulacji. W Twoim wypadku zalecił bym rozebrać lampę i sprawdzić, czy mechanizm regulacji wysokości światła nie jest uszkodzony, a brak śruby regulującej na to wskazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Langista napisał:

W takim razie nie masz ksenonu. Przy ksenonie nie ma pokrętła od regulacji. W Twoim wypadku zalecił bym rozebrać lampę i sprawdzić, czy mechanizm regulacji wysokości światła nie jest uszkodzony, a brak śruby regulującej na to wskazuje.

Mam ksenon bo mam ksenonowe lampy spryskiwacze i samopoziom i normalnie w ksenonach też jest ręczne poziomowanie w reflektorze którym diagnosta ustawia lampę. Lampy też samopoziomuja się po włączeniu silnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zapewne uszkodzeniu uległa ta śruba regulacyjna w lampie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Fido napisał:

Więc zapewne uszkodzeniu uległa ta śruba regulacyjna w lampie.

Da się to jakoś wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przerabiałem tego tematu ale zapewne się da.

Gdzieś już na tym forum widziałem wątek o tym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...