Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Hold


asdawrwd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z auto hold. Odpinałem wtyczkę od hamulca ręcznego i auto hold, ręczny reaguje normalnie a auto hold nawet nie świeci, od czego bym mógł zacząć szukać przyczyny nie działania auto hold ? 
pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełny Autoscan i go tu wrzuć. Dlaczego odpinałeś wtyczkę? Bez powodu na pewno nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowałem zdemontować ten panel , dlatego rozpinałem wtyczki . Jutro wkleję  tutaj scan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie robiłeś ostatnio przy aucie? Jest dużo przerw w różnych obwodach. Wykasuj błędy, bo jest kilka starych i zrób ponownie autoscan z błędami, które powróciy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było pare rzeczy robionych i wtyczki instalacji były odpinane .

 

tutaj scan 

Log-AUTOSCAN11111-WAUZZZ8KX9A134607-203870km.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałeś taśmę kierownicy? Musisz ją zakodować poprawnie. To może mieć wpływ na niedziałanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem bo mechanik zerwał przy wymianie sprzęgła . 
 

przycisk autohold nie działał już przed tym . 
 

jak poprawnie tą taśmę zakodować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie taśmy musi być takie samo jak tej starej. Przed podmianą powinno się je spisać i przypisać po podmianie w nowej. Masz gdzieś zapisany stary autoscan, który był robiony przed podmianą taśmy? Tam będzie stare kodowanie zapisane. 

Jeżeli się nie mylę, jest to taśma pod multikierownicę, masz multifunkcyjną kierownicę?

Poza tym dołożyłeś elektryczne fotele (kiedy?) i nie ściągnąłeś ochrony komponentu. 

Auto hold diała tylko jeżeli spełnione są następujące warunki:

Silnik pracuje, kierowca ma zapięte pasy, drzwi są zamknięte, brak błędów w sterowniku ABS/ESP.

Jeżeli sterownik fotela nie podaje przez to informacji o zapięciu pasów, czy obciążeniu fotela kierowcy, auto hild nie będzie działał.

Świecą ci się jakieś kontrolki?, komunikaty na FISie?,  że np. Auo Hold jest bez funkcji?

Podajesz tutaj informację jakbyś miał coś do ukrycia - "było robione kilka rzeczy" - muszę wyciągać od Ciebie wszystkie informację. W pierwszym poście nie było mowy o jakichś przeróbkach czy wymianach. Pisałeś tylko o wypięciu wtyczki. To je nest Quiz,  w którym my tu mamy zgadywać zadając Tobie kolejne pytania. Chcesz pomoc i poprawnej diagnozy to graj w otwatre karty. Napisz historie co i jak po kolei a nie tak jak Ty tu ochłapay informacji wrzucasz. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem w takim stanie z mojej strony nie było nic dokładane. 
 

Taśmy pod kierownicę ja nie kodowałem tylko mechanik . Kierownice mam multifunkcyjną.

Na fisie nie mam żadnych błędów, jak auto kupiłem auto hold prawidłowo działał .


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mechanik ją źle zakodował. 

Nie odpowiedziałeś czy masz stary autoscan sprzed wymiany taśmy. Może robiłęś przed kupnem lub po?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w kodowania sterownika 16 (taśmy) i zrób zdjęcia każdego byte, zobaczymy jakie bits są zaznaczone. Następnie wstaw tu te zdjęcia . Zobaczymy co tam jest zakodowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tempomat? Jak tak to jaki? Z radarem czy zwykły?

Masz asystenta zmiany pasa ruchu?

Masz asystenta toru jazdy?

Zrób jeszcze zdjęcia Byte 2 z otworzonymi zakładkami w Bit 2-3 i Bit 4-5

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempomat mam zwykły, asystenta pasa ruchu nie posiadam i asystenta toru jazdy tez nie . 
 

okej, po południu prześlę bity .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...