Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 ALT Po co jest ta rura w dolocie?


Raven1209

Rekomendowane odpowiedzi

Sedno zapytania tak jak w tytule.

Już rozjaśniam, o którą rurę mi chodzi.

Mianowicie do rury prowadzącej powietrze od filtra i przepływomierza do przepustnicy mamy 2 przyłącza. Jedno widoczne ładnie od czwórnika odmy natomiast drugie z tyłu, nieco od spodu.

Wpina się je w kawałek gumowego węża z plastikową złączką, którą trzeba ścisnąć z obydwu stron aby wyciągnąć ten plastikowy dolot.

Tylko ten wąż donikąd nie prowadzi. :kwasny: Zawija pod kolektor i jest zaślepiony. :shock3:

Podejrzewam że ssie mi lewe powietrze na łączeniu rury dolotowej z tą gumową rurką od spodu.

Można to zaślepić czy ta rura jest na cokolwiek potrzebna? Nawet katalog nie precyzuje co to jest. Określone po prostu jako wąż bądź rura.

Jakby ktoś miał jakieś pomysły bądź wiedzę to jestem ciekaw :eusathink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślep i zobacz co będzie. Ktoś projektując tak układ dolotowy uznał że przyda mu się dodatkowa pojemność, może w celu redukcji dudnienia czy uregulowania przepływu powietrza? ciężko powiedzieć co dokładnie autor miał na myśli. Zaślep ładnie i zweryfikuj podczas jazdy czy jest OK i czy coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest tak mało miejsca że zaślepić można by można jedynie na stałe króciec(ponieważ aby uszczelnić rury ze sobą nie ma dojścia a dodatkowo ta opaska, którą się ściska aby rozłączyć przeszkadza) ale właśnie zastanawiam się nad tym czy ona nie służy czemuś konkretnemu. Z drugiej strony nie kojarzę takiego rozwiązania w żadnym innym wolnossącym silniku, który znam. Więc nwm czy konstruktorzy tego potworka znowu chcieli odkryć amerykę na nowo tak samo jak w przypadku specjalnie źle zaprojektowanych tłoków czy w ogóle jest to jakiekolwiek przemyślane rozwiązanie czy po prostu lepili z tego co mieli pod ręką ewentualnie rura miała jeszcze czemuś służyć tyle że to coś nie zostało zastosowane. Tak samo dalej na kolanku łączącym tę rurę bezpośrednio z przepustnicą mam zaślepione plastikiem na gorąco kolejne wyjście w dół służące nie wiadomo czemu. I tak myślę zrobić z tym złączem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...