Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pasek rozmiar 1575 a 1580. Pytanie


Matt.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was pytanko chce wymieć pasek u siebie w Audi silnik 2.0 tdi CAHA ,  w sklepie dostałem pasek o rozmiarze 1575 niestety takiego co ja mam 1580 nie mieli, teraz pytanko czy uda mi się założyć ten pasek 1575 czy lepiej nie kombinować ? 
 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zamontujesz to napisz czy dało radę.

Ciekawe jak jest tolerancja dla 1580 mm, w moich starych zapiskach  mam 1577-1583 mm.

W innym silniku ale i napinacz być może ma większą elastyczność dla paska o długości 1190 mm bez problemu zakładaliśmy paski 1185 mm. i nic się nie działo szkodliwego podczas eksploatacji.

Paski i tak ulegają wyciągnięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2021 o 17:24, Matt. napisał:

Witam mam do was pytanko chce wymieć pasek u siebie w Audi silnik 2.0 tdi CAHA ,  w sklepie dostałem pasek o rozmiarze 1575 niestety takiego co ja mam 1580 nie mieli, teraz pytanko czy uda mi się założyć ten pasek 1575 czy lepiej nie kombinować ? 
 

pozdrawiam 

spokojnie wejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc doszedłem do wniosku ze nie będę kombinować kupiłem drugi taki jaki powinien być , ale na przyszłość będę widział ze można popróbować bardziej mnie tez ciekawiło czy negatywnie to właśnie nie wpłynie na napinacz lub rolki jak będzie za mały ale na przyszłość już wszystko wiem 

Dzieki pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze zrobiłeś, bo paski faktycznie coś się tam rozciągają eksploatacyjnie, ale jako nowy i za krótki do dedykowanego może przez jakiś czas nadmiernie obciążać np. łożysko napinacza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...