Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowanie akumulatora po wymianie w Audi A6 C6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema, wymieniłem akku bo był już słaby i wiekowy.

Przyszła kolej na kodowanie (poprzedni miałem 92Ah 850A) nowy to 100Ah 900A.  Ale Audi nie przewiduje takiego akku. Mam do wyboru 95 lub 110Ah. Który lepiej wybrać?

Poprzedni akumulator był AGM, wymieniam na zwykły kwasowy (tak, wiem powinien być taki sam, ale nie korzystam z webasto, navi itp a to pewnie dla nich był założony a auto jest garażowane w cieple).

 

Ma ktoś pomysł lub kod na 100Ah 900A? 

Opublikowano
  • Autor

Ale ja pytam się o co innego. Wiem jak ustawić, ale nie znam kodu na 100Ah. A jak nie przewiduje go producent to lepiej wybrać 95 czy 110Ah.

  • 3 lata później...
Opublikowano
  • Autor

Jako ciekawostkę/ostrzeżenie dodam tylko, że po wymianie akku AGM na ołowiowy autko średnio się sprawowało. 

 

Bez względu na rodzaj kodowania (przetestowałem wszystkie możliwości) akku rozładowywał się podczas postoju. Szukałem długo powodu- czy coś czerpało prąd itp. Częściowo za pobór prądu odpowiedzialna była kamera, ale w rzeczywistości autko ma po prostu przez wszystkie odbiorniki na pokładzie spory pobór prądu (ale mieszczący się w granicach). Dodatkowo przez moje krótkie trasy (zazwyczaj jazda po mieście, 5km do pracy) dostawał po tyłku. Po weekendzie jak auto stało w garażu na wskaźniku MMI pokazywał często 40%. Prąd ładowania i pobór po zamknięciu auta był ok.

 

Po 3,5 roku wymieniłem akku z powrotem na AGM i wszystko wróciło do normy.  

 

Wniosek- akku AGM zdecydowanie lepiej przyjmuje prąd ładowania, lepiej trzyma. Wyjęty ołowiowy akumulator o dziwo był w świetnym stanie (włożyliśmy go do testera). 

 

Opublikowano

Pojemności i prądy rozruchowe włożyłeś takie same jak kwasiaka?

Opublikowano
  • Autor

Oryginał był 92/850, kwasiak 100/900 a nowy AGM 95/850.

Opublikowano

Na jakiej maszynce był testowany ten kwasiak? Jaki to był konkretnie akumulator?

Opublikowano
  • Autor

Tester prądu rozruchowego, nie zabawką a pro sprzętem.  Akku to jak dobrze pamiętam Viking Silver 100Ah, spojrzę dokładnie jak będę w garażu bo zostawiłem go.

Opublikowano

W teorii jak był agm to i agm powinien być używany ale aż wierzyć mi się nie chce, aby akumulator o takiej pojemności i prądzie rozruchowym był ciągle nie doładowany, na pewno było wszystko ok zakodowane?

Opublikowano
  • Autor

Kodowałem go na wszystkie możliwe sposoby (dosłownie, z racji czasu jaki go posiadałem po kolei nawet opcje z nudów wybierałem. Kodowałem go jako kwasiaka, AGM, i pojemności od ok 90 do 110).

 

Ładowanie i pobór prądu miałem ok. Wiadomo, mogłem zrezygnować z kamerki i odłączyć zmieniarkę (zmieniarka w każdym A6 C6 żyje po swojemu i zdarza się jej pociągnąć kilka amperów ot tak z nudów ;) ). Ale nie oszczędzam na aucie i postanowiłem wrócić do właściwego akumulatora- AGM. 

Po rozmowie z gościem od akumulatorów dowiedziałem się, że to normalna sprawa jak auto jest max wyposażone, alarmy, webasto bo radiowe odbiorniki są w ciągłym czuwaniu. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.