Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszczelnienie kolektora dolotowego i zmiana oleju


michalp1992

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Będę w najbliższym czasie uszczelniał kolektor dolotowy, bo cały jest uwalony olejem. Do uszczelnienia samego kolektora kupiłem Reinzosil, ale mam jeszcze pytanie jeśli chodzi o uszczelki między kolektorem a głowicami i kolektorem a przepustnicą. Mianowicie czy przy zakładaniu ich wystarczy tylko odtłuścić powierzchnie czy też trochę posmarować tym specyfikiem Reinza?

Drugie pytanie, mam zamiar wymienić olej, jest zalany 10W40, lepiej zostawić o takiej specyfikacji czy zmienić np. na 5W40? Dodam, że silnik nie jest suchy, głównie z powodu uszczelek pod miską olejową (chyba składa się z 2 misek), ale nie wiem też jak uszczelki pod głowicami, choć chyba dużo oleju nie bierze, może ze 150ml na 1500km.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez michalp1992
błędna pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Twojego silnika, ale....przy zmianie oleju z lepkości jaką używasz przydałaby się płukanka.

Napisałeś,że silnik ma nieszczelności, a wiec po płukance i przejściu na 5W40  masz dwie opcje, które mogą stać się faktem:

1. wycieki pozostaną na niezmienionym poziomie

2. Będą spotęgowane i będziesz musiał reagować.

Powyższe jest poza tematem o ile masz w planie uszczelniać docelowo silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Chętnie bym go uszczelnił, powiem więcej nawet bym remont generalny zrobił. Tylko że z kasą średnio, nie wiem czy w moim mieście i okolicach ktoś jest na tyle ogarnięty, żeby mi to zrobił a sam nie mam warunków (mieszkam w bloku), no i jakby nie patrzeć to stare auto i stary silnik, choć mimo wszystko czuję do niego sympatię.

Także pozostaje zostać przy 10W40, co mnie trochę wkurza, bo jak słyszę, że stary silnik to tylko 10W40 to mi się gorąco robi. Chłop przede mną wlał taki, twierdząc, że 5W40 to za drogi i za dobry olej do tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...