Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Alternator w Audi A4 im dłużej jadę tym gorzej ładuje


michalp1992

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z alternatorem (chyba). Akumulator ma nieco ponad 2 miesiące, choć na starym robiło się to samo. Otóż jak na zewnątrz było zimno, albo po odpaleniu rano, ładowanie od razu wskakuje w okolice 14 - 14,5V (mam wskazówkowy woltomierz). Jednak jak tylko zrobiło się trochę cieplej i silnik się nagrzał, to ładowanie spada do około 13,6V i im dłużej jadę, tym jest mniejsze aż schodzi w okolice 12,8V. Dodam, że są włączone tylko światła mijania i nadmuch, bez klimatyzacji. Jak włączę ogrzewanie tylnej szyby, wszystkie światła, bez klimatyzacji (bo cholera nie chce się włączyć, mam błąd czujnika 00792 (F129), choć jeszcze niecały miesiąc temu wszystko działało), to na woltomierzu w aucie jest równo 12V a na multimetrze wpiętym w klemy 12,5V.

Z tego powodu noszę się z zamiarem wymiany, ale teraz pytanie, kupować regenerowany za około 350zł czy zamiennik, chyba firmy Exact za niecałe 500zł? Nr mojego to 078903015F a na etce pisze, że zastąpiono go 078903015FX (i taki ma numer zamiennik tej firmy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od sprawdzenia przewodów od aqu, sprawdzenia spadku napięcia na nich, połączenia masy z budą itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Fazie napisał, sprawdź przewody prądowe, spadki na nich i masę.

Od siebie dodam żebyś jeszcze sprawdził przewód wzbudzenia/obciążenia alternatora bo z tyłu silnika jest łączony kostką a często tam gniją piny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...