Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagłośnienie


znajomy73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, że temat był już wielokrotnie omawiany, ale opiszę jedno zdarzenie, które zbiło mnie z tropu. Otóż chciałem wymienić nagłośnienie w moim pojeździe i zamówiłem sobie taki oto zestaw:

Głośniki Focal PS165FX 160W plus maty. Zastanawiam się jeszcze nad wzmacniaczem, który wybrać: Focal FPX 4.800 High-End czy Focal Impulse 4.320 .

Mam zwykłe nagłośnienie z 8 głośnikami i miałem nadzieję, że ten zestaw trochę uprzyjemni mi dźwięk. Zadzwoniłem więc do Katowic do firmy zajmującej się nagłośnieniami i tam mi powiedziano, że taka wymiana praktycznie nic nie da i szkoda na to kasy. Usłyszałem, że wina kiepskiego dźwięku to nie zasługa głośników tylko złej jakości radia. No cóż i bądź tu teraz mądry. Co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem innego zdania niż panowie z danej firmy. Głośniki i wzmacniacz  mogą poprawić lekko jakość dźwięku. Dodatkowo maty tłumiące na dzwi i będzie poprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Jestem innego zdania niż panowie z danej firmy. Głośniki i wzmacniacz  mogą poprawić lekko jakość dźwięku. Dodatkowo maty tłumiące na dzwi i będzie poprawa. 

Wiesz, jeśli miała by to być tylko powiedzmy zmiana kosmetyczna, to  według mnie szkoda wydawać lekko 3 kk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena "na ucho" jest odczuciem subiektywnym, każdy oceni inaczej. Dla jednych będzie znaczna poprawa, dla innych tylko lekka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Muskel1 napisał:

Ocena "na ucho" jest odczuciem subiektywnym, każdy oceni inaczej. Dla jednych będzie znaczna poprawa, dla innych tylko lekka. 

Też racja. A ten zestaw co pisałem to podejdzie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mając do dyspozycji 3k na poprawę audio zamiast wymieniać głośniki wolałbym zająć się porządnym przygotowaniem drzwi i montażem dsp ze wzmacniaczem np. z helixa lub audisona żeby wycisnąć z tego setupu ile się da, ustawić odpowiednio częstotliwości, czasówki. Możesz się mega pozytywnie zdziwić jak to zagra po poprawnym strojeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał:

 

 

Dzięki Panowie za info. Skusze się jednak na Focala bo z procesorami dźwięku to jakoś mi nie po drodze. Wiem, że jakość była by o niebo lepsza, ale te strojenia i ustawienia....

Jeszcze raz dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...