Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BRD] uszczelniacz na wale od strony rozrządu przepuszcza


xcieniasx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po ostatniej wymianie rozrządu zaczął mi się pocić olej z okolic wału od strony rozrządu. Po przejechaniu  jakiś 300/400 km pojawiają się pierwsze oznaki i powolutku się to rozpływa po całej misce i pobocznych elementach.

Długo nie myśląc pojechałem na reklamację i został zrzucony jeszcze raz rozrząd tym razem zastosowali podobno jakiś inny uszczelniacz ze sprężynkami i niby miało to pomoc lecz sytuacja z poceniem znów występuje po jakiś 300/400 km.

Mechanik mówił, że wcześniej ktoś dłubał tam czymś i wał był lekko porysowany i są lekkie wżery  lecz czemu wcześniej się tam nie pocilo tak?  

Ogólnie serwis jeden z lepszych w Lublinie, chłopaki niby ogarniają ale nie wiem już co o tym myśleć. 

Miał ktoś może podobny problem z tym uszczelniaczem? Jest szansa na uratowanie tego ? 

Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie i podpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uszczelniacz Wału puszcza to trzeba wymienić na nowy przede wszystkim oryginalny żaden zamiennik. Ja też przy wymianie dwumasy miałem wymieniony ten uszczelniacz wału bo walił olejem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kimas97 napisał:

Jak uszczelniacz Wału puszcza to trzeba wymienić na nowy przede wszystkim oryginalny żaden zamiennik. Ja też przy wymianie dwumasy miałem wymieniony ten uszczelniacz wału bo walił olejem. 

Tylko że tu od strony rozrządu, zakładany oryginał i przepuszczał potem zamontowany inny i też przepuszcza, podobno są delikatne ryski na wale 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może puszcza z wału i leci po uszczelce stąd wrażenie, że to uszczelka ? Jak uszczelka nowa nie ma prawa puszczać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...