Jump to content

[2.0 BRD] Coś dzwoni przy dynamicznym przyspieszaniu

Recommended Posts

Posted (edited)

Cześć

Dzwonienie podczas przyspieszania. Poniżej w załączniku nagranie spod maski (telefon umieściłem pod maską i włączyłem dyktafon). 3 bieg obroty od 2tys do 3. Na pozostałych biegach jest podobnie. Na biegu jałowym mogę gazowac i nic nie słychać.

Mechanicy nie wiedzą gdzie szukać. Jedni mówią że to turbo. Jednak auto ma moc i nie chce bez potrzeby go wymieniać/regenerować

19700123_103517.m4a

Edited by Bambr97

Odśwież

Odśwież

Odśwież

Odśwież

Odśwież

A co kolega zrobił do tej pory? Wyjąłeś turbo po sprawdzałeś luzy na wirniku? czy wirnik nie przyciera po muszli bo tak to podobnie słychać ...Samo się nie zrobi ,jak widzisz nawet mechanicy nie potrafią postawić diagnozy bez demontażu 

najlepiej napisać na forum i odświeżać i czekać aż ktoś poda diagnozę na tacy :decayed:

Nie chodzi o diagnozę na tacy bo to byłoby nieracjonalne... Nikt nie jest wróżbitą. Liczę na to, że ktoś borykał się z podobnym problemem i coś podpowie co to może być, co warto sprawdzić.

Co do mechaników to obstawiam, że nawet im się nie chciało tego diagnozować. W przeciwnym razie sprawdzili by te luzy i wszystko inne. Diagnoza mechaników " panie no coś gdzieś dzwoni ale to można jeździć"

A ściągnij pasek osprzętu i zobacz wtedy czy wydaje ten dzwiek.

Problem w tym że chyba nie bardzo jeździć bez paska wielorowkoego. 

Problem pojawia się w trakcie jazdy. Na postoju przy dodawaniu gazu nic nie dzwoni. 

Przeguby mogą wydawać takie dźwięki?

Kilka kilometrów przejedziesz bez problemu.

Możesz jeszcze sprawdzić czy podczas występowania tego dźwięku jest jakaś różnica jak włączysz/wyłączysz klimę.

2 godziny temu, nadybek napisał:

Kilka kilometrów przejedziesz bez problemu.

Możesz jeszcze sprawdzić czy podczas występowania tego dźwięku jest jakaś różnica jak włączysz/wyłączysz klimę.

To z klimą już sprawdzałem. Różnicy nie ma. Dla mnie też to brzmi jak zużyta rolka/łożysko. Nie wiem czy turbo moze dzownix podobnie może ktoś ma doświadczenia z tym związane