Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze sterownikiem 3.0 tdi


Patjak19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem jest tego typu, że uszkodził się sterownik od turbiny i trzeba było go wymienić, a więc oddałem samochód na servic boscha gdzie samochód stoi już prawie miesiąc sterownik wymieniony i chodzi, ale gdy się zdejmie te ramie od sterowania to sterownik idzie do końca i się zatrzymuje, a jak założy te ramie to dochodzi do 70% i się cofa i wygląda to tak jak by ta część sterowania co jest przy turbo nawalała w tą śrubę stopu. Cały czas widnieje błąd p3348(uruchomienie modułu turbosprężarki- uszkodzenie ) błąd nie do wykasowania na podłączonym ramieniu.  Dodam tylko, że problem ze sterownikiem miałem przed wymianą turbo i po wymianie turbo działo się to samo, a turbina była wymieniana kompletna z już założonym itd. sterownikiem szczególnie gdy nie zamknołem samochodu to wyskakiwał ten błąd co powyżej i samochód nie jechał tyle, że błąd można było usunąć. Prosze o pomoc, bo już naprawde nie mam siły.

Edytowane przez Patjak19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik jest sterowany elektrycznie i pierwszy padł z pewnością bo VTG Ci się blokują w turbo, więc panowie mają pewnie racje, że turbina jest winna. I nie obrażaj innych, skoro uważasz, że masz większe kompetencje i wiedzę od nich dlaczego sam nie wymienisz i przyuczysz? 

Wymieniłeś turbo na nowe? Oczywiście nie. Wsadziłeś trupa, który uwalił sterowanie i drugie też pewnie uwali. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko właśnie turbina wraz ze sterownikiem była wymieniana właśnie dlatego, bo się tak działo, ale jak się okazało od razu po złożeniu, że dalej występował ten sam problem i wywala błąd aż w końcu sterownik padł całkiem. Tak turbina po regeneracji, znaleść dostępne nowe turbo do Bkn teraz to jak 1:1000000. Czasami było nawet tak, że było git jechała nie występował błąd, a jak tylko nie zamknołem samochodu wsiadłem jade i nie ma mocy, a jak zamknięty to zawsze było normalnie. DZIAŁO SIĘ TAK  PRZED I PO WYMIANIE.

 

Edytowane przez Patjak19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...