Skocz do zawartości

Patjak19

Pasjonat
  • Postów

    50
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Patjak19

  1. 315 km 640 Nm. Nie ja to robiłem tylko poprzedni właściciel, nie wiem czy był też robiony soft w skrzyni. Przebieg 184 tys. Sprawdzaliśmy ją też na hamowni i soft, tam jest wszystko w porządku soft wygląda dobrze. Ogólnie okazało się, że wtrysk na 5 cyl. po odpaleniu na zimnym daje 3,4 razy większą dawkę i jak pochodzi tą chwile to wraca do normy. Wysłałem go na reklamacje i mam na dzieje, że jak się założy drugi to już tego nie będzie. Ale zobaczymy.
  2. Witam. Mam problem ze swoją Audi 3.0 tdi ccwa+tiptronic, mianowicie po nocnym postoju gdy odpale samochód są odczuwalne drgania po wrzucenie wstecznego lub D jeszcze większe i przy ruszaniu wyrywanie, ale gdy się zatrzymam po chwili nagle jest wszystko dobrze, na rozgrzanym silniku też zero drgań przy jezdzie też, błędów ani w sterowniku silnika, ani w skrzyni nie ma. Byłem u mechanika okazało się, że dość mocno lały dwa wtryski wymieniłem wszystkie na nowe, jednak problem nie znikną, sprawdziliśmy kompresje( na zimnym) i pokazuje 26.5 do 28 Samochód jest ogólnie po sofcie i zastanawiam się czy też w tym nie szukać.
  3. Witam. Od niedawna posiadam B8 z Tiptronicem(zf6hp28), jest to mój pierwszy automat. Problem jest taki, że po odpaleniu samochodu po nocnym postoju trzęsie całym samochodem, po zmianie biegu na r lub d jest szarpniecie i trzesie troche mocniej. Po przejechaniu paru metrów problem znika i na rozgrzanym samochodzie już nie wraca, przy staniu na świtałach też nie czuć drgań, nawet po kilku godzinnym postoju po zapaleniu nie trzęsie. Problem jest tylko i wyłącznie po nocnym postoju. Jakich kolwiek błędów brak. Co to może być.
  4. O co panu chodzi ja tu nie widzę żebym cwaniakował. Dodaje normalne posty bez przekleństw i tak dalej, a że kilka na raz na jeden temat no cóż tak wyszło. Pozdrawiam.
  5. Ustawiałem go w każdej możliwej pozycji i cały czas właśnie dochodzi do śruby stopu i wygląda tak jakby chciał iść dalej. Dziś będę jechał na adaptacje i mam nadzieje, że to załatwi problem.
  6. Czemu się tak dzieje( filmik nr.1)? Jak zdejmę te ramie i wtyczkę to cięgno sterownika idzie moim zdaniem za daleko. Po założeniu ramia i włożeniu wtyczki idzie do końca i się zatrzymuje, ale gdy wyłączę zapłon i włączę to dzieje się właśnie tak. Adaptacja czy może jednak zmienna geometria w turbo? Dodam, że występuje stały błąd p3348, ale gdy zdejmę te ramie i sterownik idzie tak jak na jednym z filmików i się zatrzymuje to błąd ginie. 1622219201130.mp4 1622219201137.mp4
  7. Tak tylko właśnie turbina wraz ze sterownikiem była wymieniana właśnie dlatego, bo się tak działo, ale jak się okazało od razu po złożeniu, że dalej występował ten sam problem i wywala błąd aż w końcu sterownik padł całkiem. Tak turbina po regeneracji, znaleść dostępne nowe turbo do Bkn teraz to jak 1:1000000. Czasami było nawet tak, że było git jechała nie występował błąd, a jak tylko nie zamknołem samochodu wsiadłem jade i nie ma mocy, a jak zamknięty to zawsze było normalnie. DZIAŁO SIĘ TAK PRZED I PO WYMIANIE.
  8. Witam problem jest tego typu, że uszkodził się sterownik od turbiny i trzeba było go wymienić, a więc oddałem samochód na servic boscha gdzie samochód stoi już prawie miesiąc sterownik wymieniony i chodzi, ale gdy się zdejmie te ramie od sterowania to sterownik idzie do końca i się zatrzymuje, a jak założy te ramie to dochodzi do 70% i się cofa i wygląda to tak jak by ta część sterowania co jest przy turbo nawalała w tą śrubę stopu. Cały czas widnieje błąd p3348(uruchomienie modułu turbosprężarki- uszkodzenie ) błąd nie do wykasowania na podłączonym ramieniu. Dodam tylko, że problem ze sterownikiem miałem przed wymianą turbo i po wymianie turbo działo się to samo, a turbina była wymieniana kompletna z już założonym itd. sterownikiem szczególnie gdy nie zamknołem samochodu to wyskakiwał ten błąd co powyżej i samochód nie jechał tyle, że błąd można było usunąć. Prosze o pomoc, bo już naprawde nie mam siły.
  9. Patjak19

    Problem 3.0 tdi

    Tak myślałem właśnie, że DPF się zapycha przez złą prace turbo. No jeszcze wcześniej zanim błąd się wyświetlił na stałe to raz sztanga chodziła , a raz nie. Nie było żadnej reakcji sztangi przeważnie gdy nie zamknąłem samochodu, a gdy go zamknąłem było ok. Działo się tak po i przed wyminą turbiny. Turbin była wymieniana razem z nastawnikiem. Teraz samochód stoi w serwisie Boscha gdzie też powiedzieli, że to nastawnik, zamówiłem go i zobaczymy. Boje się jednak, że to mogą być bez sensownie wydane pieniądze i mimo, że może już chodzić prawidłowo to dalej będzie występował ten problem gdy nie zamknę samochodu. I się zastanawiam czy problem jednak nie tkwi w elektryce. Choć prąd we wtyczce jest.
  10. Patjak19

    Problem 3.0 tdi

    Witam.Miesiąc temu miałem problem wyświetlił mi się błąd od sterownika turbiny 3348-uruchomienie modułu turbosprężarki i nie było można go usunąć, jako że miałem do domu ponad 100 km musiałem jakoś wrócić, więc zaryzykowałem i wróciłem, ale po drodze wyświetlił się błąd od dpf, że jest nadmierne nagromadzenie sadzy no i było 70g, więc zregenerowałem go i wszystko wróciło do normy bynajmniej na te 300km. No i kilka dni temu powrócił problem tak sam pojawił się ten sam błąd od sterownika turbo i też nie można go usunąć, patrząc na dźwigienkę nie ma żadnej reakcji cały czas stoi w miejscu. Wybrałem się do mechanika żeby zobaczyć w czym problem i po przejechaniu 60 km znowu pojawił sie błąd od dpf nagromadzenie 76 g sadzy. Blok 104 został oczywiście wyzerowany po regeneracji. Problem ze sterownikiem mam od dłuższego czasu, dlatego też kilka miesięcy temu wymieniłem turbinę na nową z nastawnikiem, bo myślałem, że to w nim leży problem, ale niestety po wyminie turbiny działo się to samo czyli wyświetlał się wcześniej opisany błąd tyle, że można było go usunąć tak jak i przed wymianą. Najdziwniejsze jest to, że gdy nie zamknąłem samochodu to w większości przypadków wyskakiwał błąd od nastawnika i nie jechała, a gdy zamknąłem to w większości przypadków było ok. Adaptacja nastawnika po wymianie zrobiona, teraz gdy byłem u mechanika tak samo adaptacja zrobiona, ale też podczas adaptacji brak jakiej kolwiek reakcji dźwigienki od geomertri. No i też powiedzaiał , że do wymiany nastawnik, bo prąd dochodzi, tak tylko pytanie czemu przed wymianom i po wymianie turbiny z nastawnikiem cały czas był ten problem, aż w końcu zapisał się na stałe.? Czy raczej jest to problem z elektryką? Czy dpf się zapycha przez to, że turbina nie daje odpowiedniego ciśnienie przez to, że w samochodzie jest problem z nastawnikiem? Czy wystarczy teraz komputerowe wypalenie dpf czy trzeba znowu go wyjmować i regenerować ?
  11. Patjak19

    Problem z dpf

    Dpf po czyszczeniu. Kontrolka od dpf się nie zapala moc wróciła wszystko git. Jeszcze raz dzięki.
  12. Patjak19

    Problem z dpf

    Tym zetsawem Hex V2 + VCDS 20.4.2, ale niestety ostatnio padł lapek i teraz muszę się awaryjnie posługiwać vsacan vag mini.Oddam go do czyszczenia i jak już wszystko złoże to sie odezwe czy wszysko śmiga jak należy.Dzięki za pomoc.
  13. Patjak19

    Problem z dpf

    No dziury w tłok to ja nie chce ale jedne wtrysk ewidentnie słychać. przy rozruchu 13. 0.09 0.32 0.80 14. 0.00 0.30 1.50 jak zejdzie z obrotów i na ciepłym 13. 0.04 0.30 0.61 14. 0.00 0.24 0.75 72. 8.00ms 8.00ms 2.00ms 73. -20.00ms -10,00ms -14.00ms 74. -2.00ms 10.00ms 0.00ms 75. -2.00ms 26.00ms 4.00ms 76. -14.00ms 0,00ms -2.00ms 77. -2.00ms 0.00 -2.00ms 104. 0.51 13,80 0,00 260km
  14. Patjak19

    Problem z dpf

    Dwa wtryski leją z grupy 13,14 wychodziło, że dawkują kolejno 0,8 i 1,5 na rozruchu,a na ciepłym 0,6 0,8 i sprawdzałem w tych grupach 72... jak wyglądają te korekcje. Jak postoi troche dłużej na jałowym to zaczyna mieć wypadanie zapłonu i pokazują tak samo jak przy rozruchu. Ale no nie sądze, żeby przez to miała problemy z dpf. Aaa no i kilka miesięcy temu byłem u chłopaków, którzy własnie siedzą w tych 3 i jeden za mną pojechał i mówił, że coś tam siwego dymu puściła i może coś być z dpf.Dobra rano sprawdze jak to wygląda. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam
  15. Patjak19

    Problem z dpf

    No włanśnie się tak zastanawiałem, Po grupie 13,14 sprawdzałem w grupach72-77 jak to wygląda z tą korekcją. NO ale spoko zawsze można sie pomylić. Rano zerkne jak to wygląda. Ale coś czjuje, że to jest to. Tylko pytanie mam czy przez zawalony dpf może występować problem ze sterownikiem? ?
  16. Patjak19

    Problem z dpf

    Aaa spoko. A wiesz może w którym bloku to sparwdzę. Dzięki za podpowiedzi
  17. Patjak19

    Problem z dpf

    Na kompie mu pokazało 70 g norma niby 68g i stwierdził, że do regeneracji to jeszcze daleka droga. No ale właśnie tak jak mówisz może być, bo tak jak tam napisałem jest mega turbo dziura żeby w dieslu turbo wstwało dopiero od ponad 2000. Turbina nie dawno wymieniana i sprawdziłem ją teraz i nie ma żadnych luzów oleju też nie widać. dziwne jest też to, że wogóle nie kopci. Mechanik pierwszy raz u niego byłem, bo tak to sam sobie wszystko ogarniam, ale niestety nie mam aż tak dobrego kompa żeby sobie ogarnąć ten problem. Teraz i tak nie jeżdże tym samochodem, bo się nie da zaraz załacz sie awaryjny i tyle, więc nie ma sensu, a i silnika szkoda, bo po co większe koszta sobie robić.
  18. Patjak19

    Problem z dpf

    Witam. Mam taki problem ze swoim 3.0 tdi BKN po kilku sekundach od zapalenia wyświetla się kontrolka dpf i jakiś czas później kontrolka od świec żarowych zaczyna migać, no i co za tym idzie odcina jej moc. Wyświetla się błąd od Dpf( Filtr cząstek stałych nagromadzenie sadzy/popiołu) byłem u mechanika na wypalaniu i samochód nawet nie chciał wypalić dpf wyświetlał się komunikat, że wszystko ok, ponieważ filtr miał 70 g sadzy. Zanim włączy się tryb awaryjny i ma jakąś tam moc jest dziwny objaw mianowicie doładowanie czuć dopiero od 2200/2400 No i podczas przyspieszania czuć poszarpywanie, czyżby czujnik doładownia?. Wcześniej miałem problem ze sterownikiem turbo( myślałem bynajmniej, że tak jest)więc wymieniłem turbine ze sterownikiem na regenerowaną, ale problem nie znikną pojawiał się żadziej, a przede wszystkim gdy nie zamknołem samochodu, bo gdy zamykałem było zawsze wszystko dobrze problem nie występował. Tak jak napisałem wyświetla się tylko i wyłącznie błąd dpf i nic więcej. Turbine sprawdziłem nie ma luzów, cięgno od zmiennej geometri chodzi. Samochód wogóle nie kopci nawet przy rozruchu w tedy czuć tylko przez chwile paliwo. Mechanik stwierdził, że może być to przez wtrysk (w sensie, że czujniki wyłapują złe spalnie i załacza sie dpf), no i co prawda dwa pokazują na ciepłym0.60(jak samochód pochodzi trochę na jałowym to zaczyna mieć wypadanie zapłonów i wtedy pokazują tak jak przy rozruchu) , a przy rozruchu 0.8,a drugi 1,5, ale mimo wszystko dziwne jest to, że występuje taka turbo dziura. Gdy się to zaczeło wyświetlał się też bład od sterownika turbo i nie było można go usunąć,ale teraz go już nie ma i się nie pojawia tak jak pisałem cięgno od geometri chodzi. Pomimo, ze dwa wtryski do zmiany to mi to bardziej wygłąda na czujnik ciśnienia spalin, ale co w myślicie? Życzliwym dzięki za pomoc.Pozdrawiam
  19. Tak myślę czy tez od razu nie kupić zestawu naprawczego i nie wymienić klapek .
  20. O to z tym czasowym brakiem mocy to wiem o co chodzi tu jest problem ze sterownikiem łopatek turbiny .Aaa od czujnika doładowania nie pamiętam zbytnio , a też od dłuższego czasu się on nie wyświetlił. Nie równe obroty są raczej spowodowane nie domykającym się egr. Byłem na kompie i tylko to pokazało z wtryskami wszystko ok . Wymieniłem też czujnik temperatury paliwa na przewodzie i telepanie całą budą ustało. Teraz czekam i jak więcej czasu będzie to spróbuje ten egr wyczyścić , a jak wiemy trzeba zdejmować kolektor .Ale przy okazji zerknę odrazu na klapy.
  21. Witam . Posiadam B7 3.0 Tdi BKN od jakiegoś czasu mam taki problem iż po rozgrzaniu się do temperatury 65 stopni zaczyna nierówno pracować . Samochód normalnie przyspiesza ma moc chek się nie wyświetla , błędów w ECU nie ma , nawet nie kopci po dłuższym postoju pali normalnie po przekręceniu kluczyka . Od czasu do czasu ma też tak , że brakuje jej mocy i zaczyna migać kontrolka od świec(wyświetla się błąd od czujnika doładowania) po którymś z kolei odpaleniu , zauważyłem że dzieje się tak jak się siedzi w samochodzie jest zgaszony i są powłączane rzeczy , które pobierają prąd. Jak tak jest wyłączam wszystko prócz świateł w czasie jazdy , gaszę odpalam i jest wszystko dobrze . O co może biegać?
  22. Patjak19

    Ciężko pali.

    Dziś wymieniłem sondę i cały czas wyskakuje ten błąd 00635 Obwód ogrzewania czujnika tlenu - przed konwerterem katalitycznym , którego nie można usunąć i ten błąd 16518 P0134 Obwód czujnika O2 - nie wykryto aktywności (bank 1 czujnik 1) ale dopiero jak zgaszę samochód. Ogólnie to jak podłączam ją pod kompa po każdej jeździe to występują błędy związane z sondą i rzadko o przepustnicy. Problem z paleniem ma tylko z rana łapie za 3.,4 razem na benzynie nie da się jeździć bo po dodaniu gazu ją zdusza.
  23. Patjak19

    Ciężko pali.

    Zacznij od przeczyszczenia przepustnicy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...