Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BRD] 1 wtrysk szwankuje tylko gdy temperatura silnika osiagnie ok 60 stopni.


Darek80s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim BRD. Komputer nie wykazuje zadnych błędów.  Po odpaleniu silnika parametry wtrysków bardzo dobre , lecz gdy tylko temperatura silnika osiagnie ok 60 stopni to pierwszy wtrysk zaczyna wariować. Silnik nierowno pracuje, trzesie budą .Trwa to tylko chwile dopóki temperatura nie wzrośnie do około 70 stopni. Potem wszystkie parametry wracaja do normy. Mechanik odsyła mnie do elektronika bo twierdzi że to moze być jakis sterownik.    Spotkał sie ktoś z was z czymś takim?  Może znacie dobrego mechanika w Elblągu ktory to ogarnie? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień miejscami pompki pierwszą z drugą, wymieniając uszczelniacze na pompkach i śruby je mocujące . Zwróć uwagę na czystość i zużycie gniazd pompek na stożkach uszczelniających pompki od dołu ( w głowicy ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2021 o 21:30, piotrsob1 napisał:

Zamień miejscami pompki pierwszą z drugą, wymieniając uszczelniacze na pompkach i śruby je mocujące . Zwróć uwagę na czystość i zużycie gniazd pompek na stożkach uszczelniających pompki od dołu ( w głowicy ).

A co jeśli zrobiłem to wszystko i dalej jest to samo. Jak jest zimno to nie jest tak źle, ale jak ciepło i pod obciążeniem klimatyzacji to tragedia.  Nierówna praca, wskazówka obrotomierza skacze,trzęsie budą. Korekty na 1 wtrysku przekracza +2, jak już się nagrzeje to wraca do normy.Słaba kompresja na 1cylindrze? Czy pozostalo mi już tylko ściąganie głowicy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tez masz taki problem jak ja miałem, sterowanie przepływem spalin w chłodnicy EGR, możesz odpiąć wężyk i go zaślep, bo podciśnienie będzie uciekało.

sprawdź czy pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...