Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wibracje i huczenie przy hamowaniu


Patryk Szpek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z hamulcami. Jakiś czas temu zmieniałem hamulce z 312mm na 320mm. Zaciski regenerowałem sam, dosłownie wszystko co możliwe zostało w nich wymienione. Założyłem tarcze Rottinger i klocki EBC. Praktycznie od samego początku przy delikatnym hamowaniu z większych prędkości czuć było hałas i minimalne wibracje na całym aucie (przy prędkości pow. 140). Myślałem, że hamulce się ułożą i wibracje przestaną być odczuwalne. Po przejechaniu na nich ok 3 tys. km wibracje były  odczuwalne dużo bardziej - również na kierownicy. Tym razem oddałem auto na warsztat. Obydwie tarcze miały bicie ok. 0.11mm. Piasty po wyczyszczeniu bicie lewa - 0,01mm a prawa 0,02mm czyli w normie. Założone zostały nowe tarcze Rottingera i klocki TRW. Po odebraniu auta z warsztatu nadal słychać jest buczenie i minimalne, nie zawsze wyczuwalne wibracje auta - też przy prędkościach 140+. Zmierzyłem bicie przednich i tylnych tarcz. Wszystkie tarcze mają bicie 0,02-0,05mm. Gdzie szukać problemu? Nie chciał bym pokrzywić nowych tarcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Patryk,

Tak te drugie mieszczą się w granicach tolerancji.

Zawsze przed montażem mierz bicie tarczy 1 cm od krawędzi.

Żadnych smarów nie stosowałes?

Zerknij:

AUTO.BRAKEPARTS.PL

Tolerancja bicia piasty to 0,00-0,02mm. Tolerancja bicia tarczy hamulcowej to 0,00-0,05mm...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasta niczym nie była smarowana, wyczyszczona na lustro "włosami murzyna".  Jak za pierwszym razem zmieniałem tarcze to bicie było takie samo jak zmierzone przez warsztat. Nie mierzyłem jedynie bicia nowych tarcz po założeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...