Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[A4 B5] Nie działają spryskiwacze reflektorów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Drodzy Forumowicze,

zakładam nowy wątek, ponieważ w tych przeczytanych nie znalazłem odpowiedzi.

Otóż w przedliftowym avancie (1997) założyłem zderzak z ori spryskami. Jeden był do wymiany, bo miał popękane kołnierze, w których są osadzone dysze, i lał na boki. Wymieniłem uszkodzony sprysk na nowy zamiennik i całość podłączyłem wedle instrukcji znalezionej na forum, czyli przekaźnik 389, sterowanie wpięte w obwód świateł mijania itd.

Mimo to coś jest nie tak:

1) po pociągnięciu manetki od sprysków szyb przekaźnik od razu podaje prąd do pompki spryskiwaczy reflektorów, robi ciśnienie i wysuwa dysze ze zderzaka, ale po chwili (około 2 s) odcina prąd, dysze sie chowają i nic; co mogłem pomylić? przekaźnik uszkodzony?

2) po podaniu prądu na tzw. krótko układ działa, z tym że ta nowa dysza spryskiwacza nie puszcza płynu, wysuwa się pod wpływem ciśnienia, ale nie tryska. Nie widać nic takiego, ale czy może być jakoś zaślepiona? Czy jednak to kwestia ciśnienia, np. nowa dysza daje za duży opór i pompka nie daje rady jej "przełamać"?

Proszę o pomoc. Każda myśl może się przydać!

Dominik

P.S.

Moja znajomość elektryki i elektroniki jest prawie zerowa - oodrózniam symbol + od -, i potrafie wg instrukcji spiąć jakiś prosty układ... :P

Opublikowano

To tak ma działać, reflektory są pryskane tylko na jedną sekundę i dysze się chowają.

Opublikowano

Jeżeli nie pryskają a się wysuwają,to ciśnienie do otwarcia dyszy może być za niskie.

Edytowane przez pila24

Opublikowano
  • Autor
W dniu 24.06.2021 o 08:26, Langista napisał:

To tak ma działać, reflektory są pryskane tylko na jedną sekundę i dysze się chowają.

Dzięki za odpowiedź. Ale czytając forum przed montażem wydawało mi się, że maja się wysuwać z opóźnieniem, najpierw płyn na szybę czołową, a po chwili na reflektory, a wyskakują ze zderzaka od razu...

Opublikowano
  • Autor
W dniu 24.06.2021 o 08:29, pila24 napisał:

Jeżeli nie pryskają a się wysuwają,to ciśnienie do otwarcia dyszy może być za niskie.

Dzięki za podpowiedź. To by miało sens. Ale z czego to może wynikać? Przewody od pomki są drożne. Sama pompka? jest oryginalna, założona razem z oryginalnym zbiornikiem 6,5 l od a4 b5.

Opublikowano

A dysze? Mogą być przytkane lub któraś będzie niedrożna, połączenia szczelne? Jakim przewodem to idzie? Oryginalnie jest zbrojony, bo ta pompka mocne ciśnienie wytwarza, jak przewód za miękki to puchnie i nie wytwarza ciśnienia w układzie.

Edytowane przez Langista

Opublikowano
  • Autor
W dniu 25.06.2021 o 12:32, Langista napisał:

A dysze? Mogą być przytkane lub któraś będzie niedrożna, połączenia szczelne? Jakim przewodem to idzie? Oryginalnie jest zbrojony, bo ta pompka mocne ciśnienie wytwarza, jak przewód za miękki to puchnie i nie wytwarza ciśnienia w układzie.

Połączenia szczelne, nic nie podcieka, przewody oryginalne, zbrojone. Cały układ jest oryginalny, nic nie sztukowane.

Jedna dyszy jest nowa - to zamiennik autoteile. Tka myślę, żeby ją sprawdzić na sprężarce, może daje większy opór niż oryginalna... ??

Opublikowano

Raczej nie, może być sama konstrukcja dyszy taka. Ja jak miałem problem z jedną dysza to i druga nie chciała się wysuwać. Byłem gotów nowy silniczek zamawiać ale coś mnie pchnęło aby zamówić dyszę zamiennik w ASO, jak ręką odjął.

Opublikowano
  • Autor
41 minut temu, Langista napisał:

Raczej nie, może być sama konstrukcja dyszy taka. Ja jak miałem problem z jedną dysza to i druga nie chciała się wysuwać. Byłem gotów nowy silniczek zamawiać ale coś mnie pchnęło aby zamówić dyszę zamiennik w ASO, jak ręką odjął.

Jaki koszt dyszy w ASO? Tę firmy autoteile będę musiał chyba zareklamować.

Opublikowano

Chyba 80 zł zapłaciłem za cały spryskiwacz.

Opublikowano
  • Autor
17 godzin temu, Langista napisał:

Chyba 80 zł zapłaciłem za cały spryskiwacz.

O! To niedrogo. W takim razie w poniedziałek dzwonię do ASO. Mam nadzieję, że to rozwiąże problem i po założeniu oryginału obie dysze będą podawały płyn na reflektory. Dam znać, co z tego wynikło.

Póki co dziękuję za pomoc Langista. Pozdrawiam!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.