Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komunikat BRAKES i mrugająca kontrolka hamulca ręcznego


keq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukałem już w każdym możliwym temacie w tym dziale oraz pomocy ze strony innego uzytkownika niestety żaden sposób mi nie pomógł.

Po uruchomieniu zapłonu wyskakuje na FIS komunikat BRAKES oraz mruga kontrolka od ręcznego (nie ma przy tym sygnału dźwiękowego,  jak w innych przypadkach). Aku jest zdrowe (sprawdzane na testerze; data produkcji styczeń 2021r.). Poziom płynu jest w normie (dolałem troszkę więcej, żeby sprawdzić, czy gdzieś nie ubywa). Dodatkowo wymieniłem czujnik poziomu płynu i dalej bez zmian. 

Wymieniałem zestaw wahaczy z przodu i myślałem, ze gdzieś został uszkodzony jakiś przewód, ale tez wyglądało wszystko w porządku...

Chciałbym podkreślić, że ten błąd pojawił mi w momencie, kiedy skończyłem skanować moduł 03-Brakes na VCDS Lite. Po wyciągnięciu wtyczki od zbiorniczka płynu hamulcowego wszystko wraca do normy.

raport 2.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Może komuś się przyda, bo problem został rozwiązany. 

Okazało się, że sitko w zbiorniczku płynu hamulcowego blokowało pływak i stąd te błędy... Naturalnie to sitko jest wklęsłe i nie ma styczności z pływakiem, a w moim przypadku było na odwrót i sitko było wypukłe. Mam nadzieję, że się komuś przyda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdeformowało sie z czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...