Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] problem z kodowaniem ABS/ESP i przyuczeniem VIN-u po dołożeniu tempomatu


Altaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio wymieniłem sobie moduł kierownicy i dołożyłem tempomat (komputer już dołożyłem wcześniej). O ile tempomat udało mi się zakodować i ten działa bez problemu to nadal nie mogę zakodować ABS i czujnika kąta skrętu G85. Co się dzieje? A no mianowicie to że po wpisaniu loginu 09575 i zakodowaniu ABS kodem 04275 niby w vcds Lite wyświetla się w pozycji coding że wartość została przypisana ale tylko do momentu a wyjdę z modułu i wejdę w niego na powrót. Wtedy spowrotem jest 00000. Dodatkowo kiedy próbuję przyuczyć VIN modułu kierownicy - grupa 81 pin 00111  wyświetla mi "Bus Not Ok"

Czy jest ktoś z okolic Częstochowy z kablem i programem? Mój kabel jest na wykończeniu i często nie łapie wiec może to ten problem, albo uszkodzony czujnik na taśmie.

 

Błędy 

- bad coding module 

- Vin do przyuczenia

- g85 flaut - to mnie najbardziej zastanawia bo taśma pozostała moja i ja dołożyłem do nowego modułu a wiem że wcześniej kiedy dokładałem manetkę od komputera to programowalem to co wyżej bez problemu.

 

Pozdrawiam i proszę o rady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakodujesz ABS dopuki masz błąd w sterowniku. Najpierw musisz przyuczyć czujnik skrętu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...