Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukający silnik


Mobilny46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono :). Stałem się "szczęśliwym" posiadaczem Audi A4 B7 2.0 TDI 170KM BRD. Auto kupione z uszkodzonym sprzęgłem. Strasznie stukało na wolnych obrotach i podczas jazdy. Zamontowany komplet LUK  koło dwumasowe + komplet sprzęgła. Stuki są ciszej lecz nadal są. Podczas dodawania gazu na postoju ewidentnie słuchać pusty dźwięk. Stuki czuć również na lewarku z klanu biegów. Co może być jeszcze nie tak? Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od dawna sprzęgła LuK'a to złom i 'dobra' sztuka trafia się za 3-4 reklamacją. Często nowe dwumasy mają większy luz jak stary. Stań gdzieś nad gładką płytą betonową, otwórz drzwi i wciskaj sprzęgło, jak charakterystyka dźwięku będzie się zmieniać, masz odpowiedź.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nagrałem film przedstawiający dźwięki pochodzące z silnika/skrzyni. Słychać po dźwięku kiedy naciskałem sprzęgło dźwięk wytłumiał się ale i tak stuka cały czas.
  • Przesyłam link https://youtu.be/OYX31z9B8IU 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O c**j, jak do komory silnika podchodzisz to jest głośniej? Dźwięk podobny do stukającej panewki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Langista napisał:

O c**j, jak do komory silnika podchodzisz to jest głośniej? Dźwięk podobny do stukającej panewki..

No jak podejdę do silnika to ciężko zlokalizować ten dźwięk. Ogólnie przed wymianą dwumasy był ten stuk ale wydaje mi się że ciszej stukało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że widzisz po odpaleniu jest np tak że chwilę jest spokój gwtedy zaczyna stukać. A nawet wczoraj na chwilę się wyciszył. A Panewke było by ewidentnie słychać u dołu silnika. A tutaj to jest pomiędzy blokiem a głowica.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Langista napisał:

O c**j, jak do komory silnika podchodzisz to jest głośniej? Dźwięk podobny do stukającej panewki..i

Item stuk czuć wyraźnie na lewarku znany biegów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu będe bawić się w doktora :D Stetoskop w dłoń i ogień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panewka na 90%. Obsluchany. Dźwięk dochodzi z miski olejowej od strony skrzyni. Myślę że temat rozwiązany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...