Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdańsk - diagnoza, naprawa (prawdopodobnie) zatartej sprężarki klimatyzacji


Mateusz-B6

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wygląda na to, że w moim 1.9 avf zatarła się sprężarka, czy moglibyście polecić jakiś warsztat w Gdańsku lub w okolicach, który zdiagnozuje i poprawnie naprawi klimę?

Edytowane przez Mateusz-B6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co to sprawdź czy nie uszkodziło się samo sprzęgło zrywalne.

Jeśli sprzęgło ok, a klima nie trybi, to odciągnij czynnik gdziekolwiek i wyciągnij dyszę rozprężną żeby zobaczyć jej stan, pozwoli to określić co tam się z tą klimą dzieje.

A jak coś jutro o 19 lub 20 będzie mały spot na matarni to możesz podjechać to popatrzymy co tam słychać, podepnie się kompa i może do czegoś dojdziemy.

Info o spocie Tu: 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MaTeo85 napisał:

pierwsze co to sprawdź czy nie uszkodziło się samo sprzęgło zrywalne.

Dokładnie wsadź łapę i spróbuj ruszyć środkiem ... U mnie był beton na amen. 

34 minuty temu, MaTeo85 napisał:

wyciągnij dyszę rozprężną żeby zobaczyć jej stan, pozwoli to określić co tam się z tą klimą dzieje.

Kolega radzi idealnie. Ilość opiłków na siteczku dużo Ci powie. Jak nie wiesz jak to wygląda zerknij w mój temat w dziale B6 wrzucałem ostatnio foto. 

 

35 minut temu, MaTeo85 napisał:

A jak coś jutro o 19 lub 20 będzie mały spot na matarni to możesz podjechać to popatrzymy co tam słychać, podepnie się kompa i może do czegoś dojdziemy.

@MaTeo85 Może jak będę na urlopie za 3 tyg to wpadnę do was na jakiś Spocik ? Nie głupi pomysł :D Może nawet uda mi się B6 pojechać jak się wyrobię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usarek wiesław 

morenowa 93

koles sie zna , ale zachowuje sie jakby wszytkie rozumy pozdjadal( wiec moze sie troche nawkuriwac jak zacznie sie madrowac), 

ale napewno pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DarekS4 napisał:

 

@MaTeo85 Może jak będę na urlopie za 3 tyg to wpadnę do was na jakiś Spocik ? Nie głupi pomysł :D Może nawet uda mi się B6 pojechać jak się wyrobię 

Jasne jak będzie sposobność i będę w domu to można ogarnąć spota za 3 tyg. inni chętni też się pewnie znajdą? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2021 o 11:12, MaTeo85 napisał:

pierwsze co to sprawdź czy nie uszkodziło się samo sprzęgło zrywalne.

Jeśli sprzęgło ok, a klima nie trybi, to odciągnij czynnik gdziekolwiek i wyciągnij dyszę rozprężną żeby zobaczyć jej stan, pozwoli to określić co tam się z tą klimą dzieje.

A jak coś jutro o 19 lub 20 będzie mały spot na matarni to możesz podjechać to popatrzymy co tam słychać, podepnie się kompa i może do czegoś dojdziemy.

Info o spocie Tu: 

 

 

W dniu 13.07.2021 o 11:49, DarekS4 napisał:

Dokładnie wsadź łapę i spróbuj ruszyć środkiem ... U mnie był beton na amen. 

Kolega radzi idealnie. Ilość opiłków na siteczku dużo Ci powie. Jak nie wiesz jak to wygląda zerknij w mój temat w dziale B6 wrzucałem ostatnio foto. 

 

@MaTeo85 Może jak będę na urlopie za 3 tyg to wpadnę do was na jakiś Spocik ? Nie głupi pomysł :D Może nawet uda mi się B6 pojechać jak się wyrobię 

 

Niestety nie mogłem skorzystać z opcji podjechania na spot i odpowiadam z lekkim opóźnieniem, ale "Dokładnie wsadź łapę i spróbuj ruszyć środkiem" doprecyzujesz, czy trzeba do tego zdejmować pasek? Zaraz obdzwonię warsztaty, czy ktoś mi spuści czynnik i sprawdzę stan dyszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2021 o 13:02, kubabkb napisał:

usarek wiesław 

morenowa 93

koles sie zna , ale zachowuje sie jakby wszytkie rozumy pozdjadal( wiec moze sie troche nawkuriwac jak zacznie sie madrowac), 

ale napewno pomoze

Zadzwoniłem z prośbą o ściągnięcie czynnika, Pan zgodził się żebym przyjechał "po godzinach" i zerkniemy do tematu - dam znać dzisiaj wieczorem jak poszło.

 

 

Aktualizacja: sprzęgło zerwane, wał sprężarki się obraca, ale słychać szuranie (najprawdopodobniej od sprzęgła wg Pana Wiesława), mikro wyciek przy chłodnicy, dysza w dobrym stanie, czysta, było kilka malutkich opiłków, Pan Wiesław mówił, że najprawdopodobniej wynikających z wieku auta, układ przelany olejem. Rozbierzemy kompresor aby sprawdzić jaki będzie olej i czy będzie widoczne zużycie tłoczków, aby stwierdzić, czy trzeba płukać układ. Jeśli będzie trzeba, to mam się nastawić na koszt rzędu 3000 zł, więc liczę na to, że kompresor okaże się niezatarty :doh:

Edytowane przez Mateusz-B6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o 17 rozbierzemy kompresor i wtedy dam znać, co dalej.

 

Aktualizacja: zatarta sprężarka, koszt całkowity na nowych częściach 2700 zł.

Edytowane przez Mateusz-B6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...