Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadek napięcia podczas rozruchu


lukasz51237

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

może mi ktoś powiedzieć jaki jest dopuszczalny spadek napięcia podczas rozruchu dla A4 B6 1.9tdi 130KM AVF?

Sprawa wygląda tak, że do piątku jeździłem i nic się nigdy nie działo. W piątek odpaliłem auto bez problemu, jedynie wyskoczył komunikat BREMSE, zrobiłem 10km, zgasiłem auto na 5 min i po tym czasie już go nie odpaliłem. Odpaliłem dopiero na kable ale było ciężko, prądu pożyczało mi BMW z aku 110 Ah (mój miał 74AH) i nawet na kable ciężko kręcił. Podłączyłem go pod prostownik na 6h i minimalnym prądem ładowałem. Odpalił od strzała. Zrobiłem znowu 10km i zostawiłem auto na godzinę. Po godzinie znowu to samo, nawet nie zakręcił. Odpaliłem znowu na kable z trudem, zrobiłem 20km wyłączyłem silnik i od razu próbowałem odpalić ale nie odpalił. Kupiłem nowy akumulator i jak na razie odpalałem go jakieś 5 razy i pali bardzo dobrze, ale martwi mnie jedna sprawa. Otóż podczas rozruchu napięcie na tym nowym aku spada do 8V. Chciałem się dowiedzieć czy to nie aby za mało? Jeśli tak to co robić?  Pomiaru dokonywałem na VCDSie, bo nie mam miernika, ale może się okazać mierząc multimetrem, że jest wszystko ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik do sprawdzenia,  kabel plusowy oraz masy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Dev napisał:

Rozrusznik do sprawdzenia,  kabel plusowy oraz masy

Wiesz może czy da radę w tym aucie wyjąć rozrusznik od góry?

Edytowane przez lukasz51237
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lukasz51237 napisał:

Wiesz może czy da radę w tym aucie wyjąć rozrusznik od góry?

Tylko dołem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...