Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak tylnych kierunkowskazów


Kuba1234567

Rekomendowane odpowiedzi

mam dziwny problem w b6, kierunkowskazy działają tylko przy wyłączonych światłach a gdy włączę pozycje tylne kierunki przestają działać a boczne i przednie działają normalnie, to nie wina przełącznika świateł bo jest włożony nowy, nie ma tez nigdzie żadnego zwarcia na kablach czy spalonych kabli, styki czyściutkie i zastanawiałem sie nad wymiana przycisku awaryjnych ale on nie pełni funkcji przerywacza bo bez niego kierunkowskazy nadal można włączać

Jakieś pomysły?

Już brak mi sił na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności diagnozę zaczyna się w takich przypadkach od podpięcia pod komputer i sczytania błędów. Podpinałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał:

W pierwszej kolejności diagnozę zaczyna się w takich przypadkach od podpięcia pod komputer i sczytania błędów. Podpinałeś?

Tak tak oczywiście że podpiołem co by się z autem nie stało to od tego zaczynam sprawdzam błędy średnio raz na 2tygodnie tak kontrolnie komputer nic nie pokazuje i tu było moje zdziwienie żadnego zwarcia do masy żadnego przerwanego obwodu żadnego uszkodzonego modułu nic więc w tym przypadku komputer nie pomorze :(

Sorry że zapomniałem o tym wspomnieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłbym lampy tylne, też miałem cyrki w b7 raz z migaczami, raz z pozycyjnymi, raz ze stopem.. okazała się przerwa w masie gdzieś na wiązce, nie bawiłem się w szukanie, tylko podałem dodatkową masę wziętą z karoserii bezpośrednio na ścieżkę masy w lampie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zionx napisał:

Wyciągnąłbym lampy tylne, też miałem cyrki w b7 raz z migaczami, raz z pozycyjnymi, raz ze stopem.. okazała się przerwa w masie gdzieś na wiązce, nie bawiłem się w szukanie, tylko podałem dodatkową masę wziętą z karoserii bezpośrednio na ścieżkę masy w lampie

Kolego nie wiem czy to rozwiąże problem ponieważ gdzieś jest zwarcie pozycje powodują zwarcie więc wątpię że pomoże tu danie dodatkowej masy jeśli już czy nie trzeba jej odciąć gdzieś na początku wiązki? Wyjmowałem już lampy jedyna co stwierdziłem to że po włączeniu świateł ginie prąd w kablu od migaczy 

Wsumie tez takie prawdziwe zwarcie objawiało by się inaczej prąd by sie pojawiał tam gdzie go byc nie powinno i dziwi mnie to że przestały działać akurat 2 tylne kierunkowskazy

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić przy samym MCE czy na przewodach/pinach  odpowiedzialnych za kiekunki pojawia się napięcie, jeżeli tam jest wszystko ok to szukasz po przewodach coraz dalej idąc w stronę lamp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...