Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima nie chłodzi ....


Gez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , klima nabijana w maju od tamtej pory nieużywana ...

Dziś chciałem ochłodzić się w trakcie jazdy...

Włączam klime, wszystko na LO... I nic, z kratek ciepłe powietrze... Włączyłem na AUTO, nawiewy na maxa, nadal nic.. Nawet odczekałem dłuższą chwilę bo myślałem, że potrzeba chwili żeby się schłodziło ale nic.... Ciągle ciepłe... Oczywiście ECON się nie świeci czyli klima włączona.. Co może być przyczyną???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej.. Postaram się jutro podjechać na komputer.. Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dopiero we wtorek uda mi się odstawić furkę. Aczkolwiek dziś zauważyłem inny problem.

 

Bardzo się dziś rozpadało i zaczęły mi parować szyby. Na początku puściłem sobie ogrzewanie na szybę i wszystko na LO. W miarę puściło i już mi nie przeszkadzało.

Po czasie chciałem się dogrzać, więc podkręciłem temp do 21.5 i uwaga.

Przez chwile leciało ciepłe powietrze, i nagle zrobiło się zimne. Niżej wyżej zmiana temp. nic nie dała. Dopiero gdy dobiłem do 28.5 to zaczęło buchać gorącem i dłużej grzać ale za to zauważyłem że środkowe nawiewy przestały wiać przy tej temp. Po zmniejszeniu temperatury znów z nich leciało powietrze.

 

1. Wszystko suche, wymacałem całą podłogę od kierowcy po tyły.

2. Z nawiewów nie czuć nic słodkawego.

3. Szyby nie są tłuste.

4. Zajrzałem pod maskę nie widać jakichkolwiek wycieków.

5. Płynu chłodniczego nie ubywa.

6. Temp trzyma pion i silnik trzyma moc.

Co to może być... Nie mam pojęcia, może ktoś z was spróbuje dopomóc? wiem, że tu możemy gdybać ale może jeszcze coś sam ugram do wtorku.

 

Czy to może mieć związek z klapami? Może się otwierają do połowy bądź coś się zacieło i przez to tak się z klimą stało..

Edytowane przez Gez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że silniczki sterujące klapami mają usterkę lub same klapki się gdzieś zawiesiły. Musisz we wtorek błędy sczytać. 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, już wszystko wyjaśnione. Okazało się, że w klimie było mało czynnika. Gdzieś jest nieszczelność wielkości igły. Nabili mi teraz klime z kontrastem i za tydzień jadę będą szukać dziureczki. Teraz wszystko bangla. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...