Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio Android


Dziurra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po montażu radia z androidem (wzór RNS-E) nie grają mi głośniki z tyłu i subwoofer. Może ktoś podpowiedzieć jak to ogarnąć ? Jaki konwektor kupić jak to podłączyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał:

1. Jakie radio było fabrycznie?

2. Jaki system audio, ASS czy Bose?

 

Radio było concert 2

A system zwykłe bez bose

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko będę musiał poszukać samego modułu bez tego całego zestawu.  A jak to podłączyć?

Edytowane przez Dziurra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Muskel1 napisał:

Wpinasz ten moduł pomiędzy oryginalną wiązkę a radio.

No dobra co zrobić z kablem od chincze i wyburzenia wzmacniacz ? Gdzie to podłączyć ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wpinasz w radio, do niego wpinacz ten moduł co kupisz i moduł wpinasz do instalacji w aucie. 

Screenshot_20210822-195945_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzbudzenie wzmacniacza i sygnały liniowe na tył podłączasz do czerwonej kostki instalacji. Masz ją w aucie za radiem. W dokupionym module też jest czerwona kostka właśnie do tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Muskel1 napisał:

Wzbudzenie wzmacniacza i sygnały liniowe na tył podłączasz do czerwonej kostki instalacji. Masz ją w aucie za radiem. W dokupionym module też jest czerwona kostka właśnie do tego. 

Czyli chincze wpinam w w przejściówka od radia A wzbudzenie do czerwonej kostki ? Dobrze rozumiem? Masz może schemat tej kostki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpinasz żadnych chinchów. Masz wzmacniacz fabrycznie zamontowany w aucie, tak? Do tylnych głośników i subwoofera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał:

Nie wpinasz żadnych chinchów. Masz wzmacniacz fabrycznie zamontowany w aucie, tak? Do tylnych głośników i subwoofera?

Tylko ze ja mam dodatkowy wzmacniacz z tuba Jbl  A nie chodzi mi o ori wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Muskel1 napisał:

To pisz o tym od początku. Nigdze na ten temat nawet wzmianki nie ma.

Sorki, jesteś w stanie mi pomóc ?:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumuje.

Masz radio Android,  fabrycznie system aktywny Audi sound system czyli oryginalny wzmak zasila tylne głośniki i fabryczny sub w bagażniku.

Do tego zestawu chcesz dołożyć wzmacniacz, który będzie napędzał subwoofer? Czy coś innego? 

Czy ten wzmacniacz był już w tym aucie podłączony ze starym radiem concert 2? Czy dopiero teraz chcesz go podłączyć z androidem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był podłączony ale na sztukę poprzez taką przejściówka że zamiast tylnych głośników i ori sub grała sama tuba Jbl. Ale to było tylko na 2 tygodnie bo później wymieniłem radio i myślałem że uda mi się to jakoś podłączyć wszystko do tego radia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał:

Ten wzmacniacz co ma napędzać? Tylko suba jbl?

Tak,  wzmacniacz ma plus i minus.  Do tego wzbudzenia dociągnięte do radia.  No tuba jbl podłączona kabelkiem  do wzmacniacza i z niego chincze do radia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej już napisałem. Do androida wpinasz na czerwono zakreśloną kostkę, do tej kostki wpinasz dokupiony adapter/przejściówkę, do przejściówki wpinasz oryginalną instalacje samochodową, to są 3 kostki, brązowa iso, czarna iso i czerwona mini iso (niekiedy też mini iso były czarne). 

Sygnały liniowe do dokładanego wzmaka i suba czyli te chinche to przewody zakreślone na niebiesko. Wpinasz je do androida.

Wzbudzenie dokładanego sube i wzmaka znajduje się w wiązce zakreślonej na czerwono, w niebieskim przewodzie ANT (zielona strzałka) lub do przewodu opisanego jako REM lub AMP. Musisz najlepiej poszukać przewodu oznaczonego jako AMP lub REM/Remote i tam wpiąć wzbudzenie wzmacniacza, ponieważ może się okazać, że na przewodzie ANT (antena) może pojawiać się tylko wtedy napięcie gdy przełączysz w tryb radia.

Screenshot_20210824-122337_Opera.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...