Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AKN] Problem z tiptronikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam pytanie odnosnie skrzyni 5 biegowej tiptronic z samochodu Audi a4 2,5 tdi 1998r. Ostatnio zaczeła mi sie bardzo dziwnie zachowywać. Jak silnik jest zimny, to jest wszystko OK, jak przejade kilka kilometrow to włacza mi się tryb awaryjny. Gdy zatrzymam się i zmieniam biegi z D na R to odczuwalne są szarpnięcia. dzisiaj zmieniłem olej w skrzyni biegów na warsztacie,ale nadal mam te samy objawy. Prosze pomóżcie i poradzcie co to może być :embarrassed:

Opublikowano

podłącz vag-a :naughty:

i pochwal się błędami

Opublikowano
  • Autor

jutro to zrobię i aż się boję....[br]Dopisany: 14 Kwiecień 2009, 21:57_________________________________________________byłem dzisiaj u mechanika podłączył auto pod urządzenie ST-600 i wyszedł mu błąd 00550 , póżniej podjechałem do innego mechanika,ten podłączył auto pod VAG-a i stwierdził ze mam uszkodzony zawór przyspieszacza w pompie wtryskowej i ma to wpływ na skrzynię biegów. Poradzcie mi coś w tym temacie bo nie mam zielonego pojęcia co mam z tym dalej robić

Opublikowano

Jest w tej pompie takie coś jak zawór przyspieszacza??? A może jest to nastawnik??

Opublikowano
  • Autor

byc moze ze jest to nastawnik. Byłem jeszcze raz u mechanika,podłączył mi jeszcze raz auto pod vas-a i ponownie stwierdził ze jest to problem z pompą wtryskową tzn ze zawiesza się ten zawór. nr błędu 00550 na vas-ie wyszło że problem pojawia się sporadycznie

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Radze Ci nie jezdzic samochodem do momentu naprawienia tej usterki - nie warto uszkodzic skrzyni bo pozniej :sick3: jak przedstawia Ci koszty naprawy

Opublikowano

nie wierze ze praca ukladu wtryskowego moze miec wplyw na prace skrzyni na POSTOJU W CZASIE PRZEŁĄCZANIA biegów...

w czasie jazdy to faktycznie, ale jezeli nie powoduje to wzrostu obrotow biegu jałowego to nie moze miec wplywu na szarpanie ... pojechałbym do kogos kto sie zna na automatach a nie tylko na czytaniu błedów z VASa...

Opublikowano

Jeżeli usterka silnika wprowadza skrzynię biegów w tryb awaryjny to jak najbardziej może szarpać na postoju po wejściu w awarię. Skrzynai wtedy łąduje stałe, za wysokie ciśnienie stąd te szarpnięcia. Wnioskuję po wypowiedzi Kolegi, że szarpie dopiero po przejściu w tryb awaryjny.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.