Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd sondy lambda 1.8 adr


Marecki0567

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisze z zapytaniem o błąd sondy lambda i skład mieszanki 

Kod błędu 16514 obwód sondy lambda nieprawidłowe działanie nieciągły silnik 1.8 adr +LPG i jeszcze jeden błąd 00561 wartość adaptacji mkeszanki górny próg przekroczony,Auto ma strasznego muła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi statyczne i dynamiczne 2+7 na obu paliwach. Może być sonda, wina lpg albo jeszcze co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie wiem czy nie winna sama sonda a właściwie grzałka i pewnie sonda nie osiąga swojej temp pracy a co za tym idzie rozwala skład mieszanki.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze właśnie nie mam jak zrobić tych logów,sprawdzałem też wiązkę z sondy jest tam wszystko dobrze, przeczyściłem przepływke i troszkę się poprawiło lecz nadal ten błąd występuje.Spróbuję jeszcze podjechać do mechanika i może uda się zrobić te logi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mierzyłeś może napięcie w wtyczce od grzałki? Sprawdzałeś rezystancję grzałki?

Wzrokowo to sobie można tylko pooglądać i nic pozatym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej Ci wyjdzie kupić kabel i zrobisz jak należy, a przyda się na przyszłość. Chyba, ze nie masz laptopa gdzie bateria trzyma dłużej niż 10 minut :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzylem to napięcie niedawno tylko nie pamiętam ile było zaraz zmierzę i podam wartości, a z tym kablem no będę musiał coś pomyśleć a nie w sumie za każdym razem na warsztat jeździć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dobrze mierzyłeś? Bo jeśli tak to je masz zasilania na grzałkę. Powinno być 12v.  A bezpiecznik ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, bo nie mam schematów przed sobą ale na pewno jest na obudowie i jest opis lub gdzieś na forum jest.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marecki0567 napisał:

Czyli te napięcie jest słabe tak?

He, chyba nie wiesz o czym piszesz.

Masz  0,33 v a powinno być 12 v to jaka według ciebie jest różnica i czy to dużo czy mało?

9 minut temu, Marecki0567 napisał:

I to może być powód wystąpienia tych błędów? 

Przecież jeden z błędów dotyczy ogrzewania sondy. A drugi prawdopodobnie jest związany z tym co napisałem wyżej.

 

PS bezpiecznik 29 powinien być.

Ps2 chyba lepiej jak poszukasz jakiegoś elektromechanika bo sam nie mając pojęcia raczej nic nie zdziałasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...