Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Problem ze sprzęgłem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam szukałem na forum ale taki problem chyba nie był jeszcze opisywany.

Sytuacja jest taka dla mnie przyznam się trochę dziwna.

zaciągam ręczny jedynka samochód staje dęba sprzęgło się nie ślizga.

Natomiast po rozgrzaniu np. bieg 4 wyprzedzam dodaje gazu a tu samochodzik niestety nie idzie tak jakbym trzymał sprzęgło czyli się ślizga.

Generalnie sprzęgło łapie w połowie przy ruszaniu.

Pytanie moje jest takie co padło? Sprzęgło docisk koło dwumasowe bo chyba takie jest w moim silniku.

Jakieś sugestie co do ceny? części i naprawa

dodam że jestem z okolic Warszawy może ktoś poleci dobrego mechanika niedrogiego żebym potem nie musiał go ścigać :)

Dzięki z góry za pomoc

pozdrawiam

Opublikowano

to sa calkiem normalne objawy zuzycia sprzegla (ze slizga na wyzszych biegach)

Opublikowano
  • Autor

nie no mam nadzieje ze to nie będzie komplet tylko np samo sprzęgło bez dwumasy

2000zł to nic śmiesznego

Opublikowano

Witam. Ja miałem tak kiedyś w golfie i sie okazało że puszcza zimering między skrzynią a sprzęgłem tak mi powiedział mechanik. Silnik się nagrzewał i puszczało trochę oleju na sprzęgło i sie słizgał.Wymienił mi tylko tą uszczelke i było ok.

Opublikowano
Witam. Ja miałem tak kiedyś w golfie i sie okazało że puszcza zimering między skrzynią a sprzęgłem tak mi powiedział mechanik. Silnik się nagrzewał i puszczało trochę oleju na sprzęgło i sie słizgał.Wymienił mi tylko tą uszczelke i było ok.

może tak byc sprawdz czy niemasz wycieku przy połączeniu skrzyni z silnikiem

Opublikowano
to sa calkiem normalne objawy zuzycia sprzegla (ze slizga na wyzszych biegach)

Podepne się pod temat, wczoraj trochę pocisnełem niuńce po mieście i za którymś razem po ruszeniu, na dwójce (pedał sprzegła całkowicie puszczony) jak wcisnąłem do końca gaz przy 2100obr. sprzęgło poprostu puściło, zaśmierdziało ostro ale potem było już dobrze, teraz też trzyma..

Więc czy to sprzegło się już kończy :question:

Opublikowano

Cilek: a Ty przypadkiem nie masz AHH z wtryskami ASV :question::wink:

Tak sprzęgło Ci się poślizgnęło, ale jak to było na drugim biegu to juz sie naprawde zaczyna kończyć. Dwójka to stosunkowo krótki bieg.

PS. Chyba robiłem Twoje audi a hamowaliśmy je jeszcze w AR na Wrocławskiej - tak :question:

Opublikowano

Siema Witek, pamięć masz jeszcze całkiem dobrą :wink:

latem, ponownie do Ciebie zawitam to jeszcze co nieco poprawiamy :twisted:

jak narazie to mam duży rabat u wulkanizatora bo mi przód w oczach ginie.. he he

Pozdrowienia.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

sprzęgło wymienione i koło dwumasowe u Rogalotti :) dzięki wszystko dobrze zrobione polecam

tylko jeszcze mi czasami jak jest samochód rozgrzany i włączona jest klima trzesie lewarkiem do zmiany biegów wykluczam już koło dwumasowe więc to chyba poduszki ?

Opublikowano

sprzęgło wymienione i koło dwumasowe u Rogalotti :) dzięki wszystko dobrze zrobione polecam

tylko jeszcze mi czasami jak jest samochód rozgrzany i włączona jest klima trzesie lewarkiem do zmiany biegów wykluczam już koło dwumasowe więc to chyba poduszki ?

raczej plecionka :wink:

Opublikowano
  • Autor

jaka plecionka ?

Opublikowano

To za turbiną, a przed katalizatorem (jeśli go masz) ,taki łącznik elastyczny.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

a co z plecianka sie dzieje bo pierwszy raz slysze :(

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.