Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana czujnika ABS lewego tylnego koła


Nader

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Przychodzę do Was z pytaniem, bo posiadam auto A4 B6 w sedanie, i tu pojawia się pytanie czy jeżeli mam dostęp do kanału samochodowego to czy da się wymienić czujnik ABS tylnego lewego koła bez zdejmowania koła? Bo póki co znalazłem kilka informacji ale zawsze wymiana jest związana z koniecznością jego demontażu.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest Ori to powodzenia, będzie tak siedział że najczęściej taka wymiana kończy się rozwiercaniem takiego czujnika, no i z kołem założonym musiałbyś mieć niemowlęce ręce aby cokolwiek tam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Langista napisał:

Jeżeli jest Ori to powodzenia, będzie tak siedział że najczęściej taka wymiana kończy się rozwiercaniem takiego czujnika, no i z kołem założonym musiałbyś mieć niemowlęce ręce aby cokolwiek tam zrobić.

Jest oryginalny, więc pewnie skończy się zdjęciem koła, czy też będę musiał ściągać tarczę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Langista napisał:

Koło wystarczy, chyba że koronka będzie zjedzona w tedy trzeba wszystko rwać.

pisząc koronka, masz na myśli to? 

ALLEGRO.PL

Kup taniej Pierścień koronka ABS tył AUDI A4 B5 B6 B7 A6 C4 z Stara Bystrzyca na Allegro.pl, za 58,20 zł w kategorii Układ hamulcowy - Układ ABS i ESP. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę id: 8175675677...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jestem świeżo po wymianie...wiercenie, gwintowanie itp. Jeśli masz wąski garaż to będzie ciężko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, piti82 napisał:

Kolego jestem świeżo po wymianie...wiercenie, gwintowanie itp. Jeśli masz wąski garaż to będzie ciężko 

Zdejmowałeś tylko koło czy zacisk, tarczę i klocki też? ewentualnie jakie klucze są potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Nader napisał:

Zdejmowałeś tylko koło czy zacisk, tarczę i klocki też? ewentualnie jakie klucze są potrzebne?

Zdejmowałem wszystko, śruba którą przykręcony był czujnik niestety się urwała, wiec trzeba był wiercić, gwintować (bodajże gwint M5)

do tego młotek (bo wiadomo bez młota nie robota:), pamiętaj też że czujniki w zależności czy masz ksenony czy nie występują z dodatkową wtyczką do czujnika poziomowania, choć można to obejść:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2021 o 12:36, piti82 napisał:

Zdejmowałem wszystko, śruba którą przykręcony był czujnik niestety się urwała, wiec trzeba był wiercić, gwintować (bodajże gwint M5)

do tego młotek (bo wiadomo bez młota nie robota:), pamiętaj też że czujniki w zależności czy masz ksenony czy nie występują z dodatkową wtyczką do czujnika poziomowania, choć można to obejść:)

Akurat xenonów nie mam, wczoraj przysiadłem do tematu i z racji małej ilości czasu się poddałem... Bo przy próbie odkręcania śruby po prostu się przekręciła w miejscu gdzie wkłada się klucz, i tak jak piszesz trzeba będzie ją rozwiercać. 

A tu akurat we wtorek mam ostatni dzień przeglądu, i święcący ABS i ESP na desce, brak czasu (praca) i dość odległy termin u mechanika, a nie chce jechać do innego że względu że obecny serwisuje mi auto od samego początku jak je mam... Jak żyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nader napisał:

No fakt, głupia sprawa. Jedź na pałę. Moje 2 auto ostatnio zaliczyło przegląd z pękniętą szybą, może też Ci się uda. Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans. Pęknięta szyba to pikuś przy niesprawnym układzie hamulcowym, na który diagności są bardzo uczuleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2021 o 04:13, Langista napisał:

Nie ma szans. Pęknięta szyba to pikuś przy niesprawnym układzie hamulcowym, na który diagności są bardzo uczuleni.

 

W dniu 11.10.2021 o 14:33, lewskida napisał:

Też uważam,że na bank nie przejdzie. Żaden normalny diagnosta nie podpisze się pod tym 

Przegląd przeszedł, ale wcześniej diagnosta sam mi zaproponował wymianę tego czujnika, wymienił i podbił przegląd :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...