Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa webasto


chrismtch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam webasto firmy eberspacher jednak nie mogę jego uruchomić. Podczas uruchamiania pilota pojawia się napis send a później conP. Według instrukcji należy przyuczyć pilot tylko nie wiem jak. Wymieniłem baterię w pilocie, próbowałem włączyć webasto na zgaszonym i uruchomionym silniku, sprawdziłem bezpiecznik 41. Bez skutku. W instrukcji jest napisane "W przypadku komunikatów cobA i conP nie jest możliwa obsługa. Pracujące ogrzewanie można wyłączyć tylko za pomocą przycisku w pojeździe." Gdzie jest ten przycisk?

EasyStart_R__obsł_PL_11_06.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, chrismtch napisał:

Według instrukcji należy przyuczyć pilot tylko nie wiem jak.

 

Screenshot_20211009-184709_Drive.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie kolego. Webasto i Eberspächer to nazwy producentów. Nie możesz mieć ogrzewania Webasto firmy Eberspächer, bo to tak jakbyś napisał mam Audi marki Mercedes. Ty masz ogrzewanie postojowe firmy Eberspächer:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chrismtch napisał:

Właśnie tak robiłem. Pojawia się tekst send a później conP zamiast temperatury.

W takim razie masz brak komunikacji. Jak daleko stałeś od auta? Jeżeli za daleko to zmniejsz odległość.

Pojawił Ci się ten symbol antenk, na wyświetlaczu?

Szukaj przycisku w aucie, gdzieś powinien być zamontowany. 

 

https://youtu.be/8vgqcmwaagg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem przy drzwiach kierowcy, symbol antenki pojawia się pod napisem send. Jedyny przycisk jaki znalazłem to w schowku pasażera pod zmieniarką płyt CD. Wciśnięcie tego czerwonego przycisku nic nie dało. Pod osłoną bezpieczników znajduje się układ sterujący i wygląda w ten sposób. Czy ma to tak wyglądać?

IMG_20211010_120143.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć czy tak ma to wyglądać nie znając schematów podłączenia i informacji jaki model Eberspächer tam siedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, chrismtch napisał:

Stałem przy drzwiach kierowcy, symbol antenki pojawia się pod napisem send. Jedyny przycisk jaki znalazłem to w schowku pasażera pod zmieniarką płyt CD. Wciśnięcie tego czerwonego przycisku nic nie dało. Pod osłoną bezpieczników znajduje się układ sterujący i wygląda w ten sposób. Czy ma to tak wyglądać?

IMG_20211010_120143.jpg

Widać że było rzeźbione,zobacz czy od góry widać piec ogrzewania postojowego. Jak nie widać to odkręć lewe przednie nadkole i zrób fotkę pieca. Ten ori z b6/7 nie zadziała z tym odbiornikiem easystart, możliwe iż ktoś chciał właśnie zastąpić ori odbiornik tym który teraz masz i nie działa. Masz panel z menu w tunelu środkowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie: Czy ten zestaw działał wcześniej w tym aucie? Bo nie wiadomo czy coś uległo awarii,czy też nigdy nie ruszyło z różnych powodów (złe podłączenie,usterki itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd kupiłem auto ogrzewanie postojowe nie działało. Sprzedający twierdził, że jest to kwestia konfiguracji pilota. Czy jest możliwość sterowania tym zestawem z poziomu samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego sprawdziłem to panel sterujący występuje jako opcja. Może być sam panel,sam pilot lub jedno i drugie. U Ciebie jest sam pilot,aczkolwiek nie wiadomo czy jest to dobrze podłączone,trzeba pierw uruchomić sam piec (choćby na stole) by upewnić się ze działa,a następnie szukanie przyczyny w samym podłączeniu.

Screenshot_20211010-153037_Drive.jpgScreenshot_20211010-153044_Drive.jpgScreenshot_20211010-152924_Drive.jpgScreenshot_20211010-152935_Drive.jpgScreenshot_20211010-152946_Drive.jpgScreenshot_20211010-152952_Drive.jpgScreenshot_20211010-153000_Drive.jpgScreenshot_20211010-153007_Drive.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2021 o 18:16, chrismtch napisał:

Witam, posiadam webasto firmy eberspacher jednak nie mogę jego uruchomić. Podczas uruchamiania pilota pojawia się napis send a później conP. Według instrukcji należy przyuczyć pilot tylko nie wiem jak. Wymieniłem baterię w pilocie, próbowałem włączyć webasto na zgaszonym i uruchomionym silniku, sprawdziłem bezpiecznik 41. Bez skutku. W instrukcji jest napisane "W przypadku komunikatów cobA i conP nie jest możliwa obsługa. Pracujące ogrzewanie można wyłączyć tylko za pomocą przycisku w pojeździe." Gdzie jest ten przycisk?

EasyStart_R__obsł_PL_11_06.pdf 3 MB · 5 pobrań

Witam posępne się pod temat  posiadam od niedawna audi a4 b6 1.8t quattro i posiada ogrzewanie postojowe poprzedni właściciel je odłączył, i nie mogę nigdzie znaleźć jak je spowrotem podłączyć i jak je sprawdzić czy jest sprawne pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Czarny7229 napisał:

Witam posępne się pod temat  posiadam od niedawna audi a4 b6 1.8t quattro i posiada ogrzewanie postojowe poprzedni właściciel je odłączył, i nie mogę nigdzie znaleźć jak je spowrotem podłączyć i jak je sprawdzić czy jest sprawne pomoże ktoś?

Określ pierw jaki piec ogrzewania postojowego posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...