Jump to content
IGNORED

"Plamy" na masce

Peacock
 Share

Recommended Posts

Cześć

Wyszły mi dwie takie jak poniżej plamki na masce. Średnica 3-4cm. Jakby wyżarty ten lakier... Nie wiem.

Ktoś ma jakiś pomysł?

IMG_20211013_201352.jpg

Hmm że tak ujmę nie było czasem kiedyś w tym miejscu ptasich odchodów?.

Patrząc na ten element to pewnie się już lakier utlenia, całkiem możliwe że od ptasiego gówna albo plam jak żywica itp ale to jest nic, patrząc na tą more i zgazowany lakier, to można sądzić że na  mierniku pewnie cuda wyjdą.....

34 minuty temu, lukaszbass napisał:

Hmm że tak ujmę nie było czasem kiedyś w tym miejscu ptasich odchodów?.

No właśnie raczej nie. Jeśli nawet to na krótko. Wydaje mi się, że odchody by musiały "pracować" dłuższy czas dla takiego efektu... Czy się mylę? 

28 minut temu, FroS-t napisał:

Patrząc na ten element to pewnie się już lakier utlenia, całkiem możliwe że od ptasiego gówna albo plam jak żywica itp ale to jest nic, patrząc na tą more i zgazowany lakier, to można sądzić że na  mierniku pewnie cuda wyjdą.....

Niczym nie było poplamione. Jeśli się utlenia, to czy można temu jakoś miejscowo zaradzić czy tylko malowanie całej maski? Wyjaśnij proszę co o jest "mora" bo nie kumam :)

Robiłem juz lakier w o wiele gorszym stanie. Proponuje polerke glinkowanie i dobry wosk.

Mora widoczna jest tam gdzie dokładnie świeca lampy, na zielono, lakier nie jest taki przejrzysty tylko jakby "zamglony", co do zgazowania to to są te małe kropki, rozpuszczalniki odparowywały i taki finał, wada podczas lakierowania. Może być ciężko i ile zgazowanie usuną ci to te plamy pewnie będą się pogarszać....

IMG_20211013_201352.thumb.jpg.a6aa17735b3154ad97170bf98ec755bb.jpg

Ciężko wyczuć na odległość co to jest, mowie o plamach....można przepolerować a jak nie matować , polerować i zobaczyć co się dzieje i tak niem ma za dużo do stracenia....