Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zalana podsufitka


Avari

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu zauważyłem, niebieskawy kolor na podsufitce, przy używanie tylnego spryskiwacza nie ma zbyt dużego ciśnienia, natomiast podsufitka robi się wilgotna i przestało działać podświetlenie bagażnika. Czy ktoś miał taki problem? Zapewne przerwany jest gdzieś wężyk, zastanawia mnie czy naprawa jest problematyczna: częściowe zdjęcie tapicerki a później przyklejenie..

251278594_942786719982420_4206709265429950431_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Avari napisał:

Witam.

Od jakiegoś czasu zauważyłem, niebieskawy kolor na podsufitce, przy używanie tylnego spryskiwacza nie ma zbyt dużego ciśnienia, natomiast podsufitka robi się wilgotna i przestało działać podświetlenie bagażnika. Czy ktoś miał taki problem? Zapewne przerwany jest gdzieś wężyk, zastanawia mnie czy naprawa jest problematyczna: częściowe zdjęcie tapicerki a później przyklejenie..

251278594_942786719982420_4206709265429950431_n.jpg

Nie przykleisz tego częściowo bez śladów kleju. Fabrycznie klej jest na gąbce która się trzyma się materiału i w ten sposób klej nie wychodzi na materiał. Możesz okleić od nowa,materiał+klej wyjdzie max 200 zł.  A wężyk pęka w tej gumowej przelotce.

 

20200624_100320.jpg

20200624_110236.jpg

20200624_110403.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, że mi to pokazałeś, sprawdzę u siebie koniecznie jaki jest stan tego wężyka w przelotce. dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też prawą wnękę w bagażniku, tam gdzie jest wzmacniacz i subwoofer. W mojej A4 B6 po takim pęknięciu wężyka pociekło w dół w słupku po wiązce i zalało gniazdo wzmacniacza.

Efekt - wypalone piny i wzmacniacz do wymiany.

 

Wzmacniacz.jpg

Edytowane przez steve69
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zlikwidowałem wycieraczkę , bo jej nie używałem prawie w ogóle i ewentualny problem z głowy. :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, u mnie pęknięty wężyk tak jak na zdjęciu, aż oświetlenie bagażnika przestało działać ale to osobny temat.. Zazdroszczę, że tak Ci zszedł ten wężyk bo mój jest tak sztywny że będę musiał go rozciąć całego żeby to połapać:D

Edytowane przez Avari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak gładko nie wyszedł,trzeba się nagimnastykować z tą osłonką gumową by wyciągać wężyk,a później go ponownie przez nią przepuścić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozciąłem przwód, chciałem ogarnąć to na rurkę termokurczliwą ale i tak cieknie. Zakupiłem zesatw naprawczy na allegro i w tygodniu działam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Avari napisał:

Rozciąłem przwód, chciałem ogarnąć to na rurkę termokurczliwą ale i tak cieknie. Zakupiłem zesatw naprawczy na allegro i w tygodniu działam

Sama termokurczka nie wystarczy ,ja zapakowałem 2 połówki wężyka w tłoczek plastikowy + klej poliuretanowym wewnątrz tłoczka i na to termokurczka. Zestaw naprawczy z aso to kawałek wężyka gumowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...