Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Drgania silnika na niskich obrotach

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

przeszukałem forum w celu znalezienie przyczyny drgań silnika na niskich obrotach i i nic konkretnego nie znalazłem, wiec może opisze swój przypadek szczegółowo.

Raz przy gwałtownym ruszaniu silnik ( z mojej winy ) zgasł mi, po odpaleniu i przy ruszeniu nic nie było, zaczęło się gdy puszczałem gaz na biegu i przy spadaniu obrotów około 1300 obrotów było słuchać stukanie od strony skrzyni biegów. Po przejechaniu 30 kilometrów ustało. Parę dni później silnik na niskich obrotach obojętnie czy zimny czy ciepły z załączonym sprzęgłem i nie zaczął wpadać w silne drgania, przy 1300 obrotów trzęsie wszystkim jak galaretą. wszystkie poduszki są sprawdzone, nie ma żadnych ubytków na mocy.

Mój mechanik jeszcze mówi że może leżeć przyczyny po stronie wtrysków ale nie wiem jak je sprawdzic. Powiem szczeże że dwumas juz słuchac przy gaszeniu auta ale to było odpoczątku kiedy go kupiłem.

Może macie inne sugestie co może byc przyczyną?

Blok silnika z osprzętem był wymieniany 90 tys temu w Aso na nowy, ale reszta ma na stukane 250Tys.

Zapomniałem dodać że Vag nie wykazuje żadnych błędów.

Opublikowano

przyczyna nierownomiernej pracy silnika na biegu jalowym i zakresie niskich obrotow, to:

-nierownomierne cisnieie sprezania na poszczegolnych cylindrach

-uszkodzone pompowtryskiwacze

-uszkodzone uszczelnieina pompowtryskiwaczy

-uszkodzona listwa elektryczna sterujaca PD

-uszkodzony zawor EGR

-zla jakosc paliwa

-uszkodozna uszczelka pod glowica

-uszkodzony zawor(y)

Opublikowano

Witaj.

przycyną może być koło zamachowe, bo w dizlu jest specyficzne,ale mogę się mylić.

Opublikowano
  • Autor

-nierównomierne cisnieie sprezania na poszczegolnych cylindrach

A w tym przypadku objawialo by sie tez spadkiem mocy?

-uszkodzone pompowtryskiwacze

musze sprawdzic jak wyczytałem te wartosci sprawdzic mozna na vagu podajże kod 013 jak sie nie myle

-uszkodzone uszczelnieina pompowtryskiwaczy

tego ja juz nie wiem jak sprawdza

-uszkodzona listwa elektryczna sterujaca PD

tego tez nie wiem

-uszkodzony zawor EGR

Był wymieniany na nowy

-zla jakosc paliwa

tankuje na BP i na orlenie, nie leje byle czego do mojego AJM

-uszkodzona uszczelka pod głowicą

Sądze żeby palił olej lub wode ale nic z tych rzeczy nie robi

-uszkodzony zawor(y)

trzeba było chyba sprawdzić stopień sprężania jak sie nie mylę

Pozostaje jeszcze dwumas, ale chce wyeliminować pozostałe przyczyny.

Sorka ze po raz kolejny nurtuje ten temat ale jestem nowicjuszem i dla innych tez sie moze przydac takie informacje.

Opublikowano

-nierównomierne cisnieie sprezania na poszczegolnych cylindrach

A w tym przypadku objawialo by sie tez spadkiem mocy?

-uszkodzone pompowtryskiwacze

musze sprawdzic jak wyczytałem te wartosci sprawdzic mozna na vagu podajże kod 013 jak sie nie myle

-uszkodzone uszczelnieina pompowtryskiwaczy

tego ja juz nie wiem jak sprawdza

-uszkodzona listwa elektryczna sterujaca PD

tego tez nie wiem

-uszkodzony zawor EGR

Był wymieniany na nowy

-zla jakosc paliwa

tankuje na BP i na orlenie, nie leje byle czego do mojego AJM

-uszkodzona uszczelka pod głowicą

Sądze żeby palił olej lub wode ale nic z tych rzeczy nie robi

-uszkodzony zawor(y)

trzeba było chyba sprawdzić stopień sprężania jak sie nie mylę

Pozostaje jeszcze dwumas, ale chce wyeliminować pozostałe przyczyny.

- niekoniecznie, niewielkie roznice kompresji moga wplywac na rownobieznosc, ale to, stan uszczelki pod glowica, zaworow, PD oraz uszczelnien i listwy zasilajacej wykaze grupa 013

- dwumas oczywiscie do weryfikacji, nie ujalem go w wykazie poniewaz pisales, ze juz go slychac.

Opublikowano
  • Autor

jakie powinny być odchyły w grupie 013?

A co do dwumasa tez możne być przyczyna poniewaz raz jak mi zgasł zaczęło chrupotać od strony skrzyni biegów na biegach przy zwalnianiu około 1300 obrotów a co najdziwniejsze ze po 30 kilosach przestało:([br]Dopisany: 17 Kwiecień 2009, 20:38_________________________________________________Na razie zamienię PD miejscami i wyeliminuje wadliwą listwe i wałek no i przy okazji sprawdzę kompresje.

Jak sie okaże że to PD to wyśle na regeneracje.

Opublikowano

co prawda silnik był zimny.... Ale patrzeliśmy sobie w autko, niech tez pojawi się to na forum

maxellog01013xxxxxx.png

maxellog01004xxxxxx.png

-nierownomierne cisnieie sprezania na poszczegolnych cylindrach

Myslisz Samuraju, że po wymianie jaka była tez by to następowało ? :mysli:

Opublikowano
  • Autor

Pozamieniałem pompki i tez nadal drży. Wieczorem wrzuce logi na forum. Umówiłem się juz na sprawdzenie sprężania. Mam nadzieje że jest wszystko ok:)

Opublikowano

Witam!!!Panowie mam ten sam problem co kolega Maxel tylko ze u mnie czasem strasznie trzęsie na wolnych obr ,a czasem wcale.Zaobserwowałem tez ze obroty w tym czasie sie nie zmieniają,co moze byc przyczyna???Prosze o pomoc.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.