Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk podczas zdejmowania nogi z gazu


xitnos

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Podczas toczenia się z puszczonym gazem słychać takie dziwne szuranie jak wcisnę sprzęgło to jest cisza, w momencie dodawania gazu nie słychać nic. Czym może to być spowodowane? Dodam że czasami się uspokaja i nie słychać nic. 

Edytowane przez xitnos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos ten plik nie dziala.

Halasuje hamujac silnikiem tak? Ma znaczenie przy jakiej predkosci/ biegu? Toczac sie na luzie tez szura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej prędkość oraz bieg nie ma znaczenia. Muszę obadać jak z jazdą na luzie. W momencie gdy wcisnę sprzęgło podczas hamowania silnikiem dźwięk ustaje.

Dodałem filmik jeszcze raz sprawdź czy działa. 

Edytowane przez xitnos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik mozna teraz pobrac.

Ciezko cos wykminic po dzwieku :( zobacz jeszcze jak sie to zachowuje przy hamowaniu silnikiem w lewym i prawym zakrecie. Moze przegub ktorys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z pracy nie ważne czy zakręt czy prosta droga :/. Chyba coś ze sprzęgłem jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze czy ten dzwiek znika po delikatnym nacisnieciu sprzegla czy tylko przy pelnym wysprzegleniu. Jak tylko przy pelnym wysprzegleniu to moze byc skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zaczęło również hałasować na wolnych obrotach jednak po czasie się uspokoiło. Dźwięk znika tylko przy pełnym wysprzęgleniu 

Edytowane przez xitnos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest BRD? Z tego co piszesz to moze byc jednak dzwiek z silnika. Harmonijka na wydechu cala?

Z drugiej strony cos kojarze ze jak szukalem przyczyny problemow u siebie to czesto sie przewijalo na forach ze skrzynia 6b wyje lub wydaje z siebie dziwne dźwięki.

Edytowane przez nadybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2021 o 15:07, nadybek napisał:

To jest BRD? Z tego co piszesz to moze byc jednak dzwiek z silnika. Harmonijka na wydechu cala?

Z drugiej strony cos kojarze ze jak szukalem przyczyny problemow u siebie to czesto sie przewijalo na forach ze skrzynia 6b wyje lub wydaje z siebie dziwne dźwięki.

Tak jest to Brd. Harmonijka tzn plecionka, łącznik elastyczny? Jutro lub po jutrze wjadę na kanał i wtedy wszystko obejrzę. W sobotę podczas jazdy jak na 2 biegu wcisnąłem gaz w podłogę to pojawiły się właśnie te dźwięki. Od tego czasu jakieś 70 km zrobione i cisza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...