Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samoczynne rozładowywanie akumulatora - mam potencjalnego winnego


tepe

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu walczę z samoczynnie rozładowującym się aku. Ładowanie sprawdzone. Akumulator podmieniony.  Założyłem już wątek na grupie lokalnej w poszukiwaniu elektryka magika który rozprawi się z problemem jednocześnie szukając winowajcy na własną rękę. 

W dniu dzisiejszym zaopatrzyłem się w miernik który potrafi zmierzyć natężenie prądu stałego przez okres dłuższy niż 15 sekund (jak to robi większosc multimetrów) i zabrałem się za testy. 

Po kilku próbach (chyba) namierzyłem winnego, po zamknięciu drzwi i samochodu, natężenie po pewnym czasie spada z ~6A do poniżej 1A, słychać cyknięcie i potem dzieje się coś takiego:

https://youtu.be/xav1IVLd3lc

(natężenie skacze pomiędzy 0,01 - 0,7, po wyciągnięciu bezpiecznika stabilizuje się)

Bezpiecznik który wyciągam na filmie oznaczony jest jako: Radio / system nawigacyjny 7.5 A  (na grafice w załączniku oznaczone na czerwono) 

Ogólnie samego systemu nawigacyjnego nie potrzebuje, ale radio jest przydatne. Niestety po wyciągnięciu tego bezpiecznika, radio (MMI) się nie uruchamia. 

Dodatkowo przetestowałem i wyciągnąłem bezpiecznik oznaczony jako MMI (5A, oznaczony w załączniku na niebiesko), skoki natężenia bez zmian, a MMI nie startuje. 

 

Może ktoś spotkał się z podobnym tematem i podpowie co dalej. Ewentualnie macie pomysł jak wyłączyć sam system GPS, może to on sprawia problem ?

2.png

Edytowane przez tepe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź natężenie po 5 minutach od zamknięcia auta, niektóre systemy potrzebują kilka minut na wygaszenie się. U mnie radio wygasza się w 100% po 2 minutach od wyciągnięcia kluczyka.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, a nawet potrzeba poczekać kilkanaście minut, niektóre sterowniki przechodzą w stan uspienia po takim czasie.Jeśli okaże się system audio to żadne czary nie pomogą, trzeba drzeć radio i do elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...