Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BDG] Czy można wiecej (zrobiony na 195KM) ?


petro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :hi:

Mam silnik 2.5 TDI 163KM manual w seri pokazało 351 Nm, po wirusie wyszło 195 KM i 419Nm.

Chiałbym się dowiedzić czy można jeszcze więcej wyciągnać, jeżeli tak to czy sam program wystarczy czy potrzebne jakieś modyfikacje w silniku i jak to by się miało do żywotności silnika, skyrzni, sprzegło?

Słyszałem że są jakieś blokady na pompie, czy idzie to jakoś ominać juz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :hi:

Mam silnik 2.5 TDI 163KM manual w seri pokazało 351 Nm, po wirusie wyszło 195 KM i 419Nm.

Chiałbym się dowiedzić czy można jeszcze więcej wyciągnać, jeżeli tak to czy sam program wystarczy czy potrzebne jakieś modyfikacje w silniku i jak to by się miało do żywotności silnika, skyrzni, sprzegło?

Słyszałem że są jakieś blokady na pompie, czy idzie to jakoś ominać juz?

Nie ma zadnych blokad.

Poprostu pompy maja swoja okreslona wydajnosc, a ze sa rozne, to i wyniki wychodza raz +5 PS, a raz +30 PS.

Wiecej mocy nie osiagniesz, bo uklad wtryskowy nie da wiecej gnoju [paliwa].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie po co przy FWD bez dobrej szpery więcej mocy i niutków, jazda nie będzie przyjemna by ciągłym gubieniu trakcji. Ja mam 375 Nm przy 2600 i na mokrym jazda jest tragiczna i ze zwykłym Focusem 1,6 nie mam szans na starcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpere zawsze mozna dolozyc, a co do trakcji to mozna jezdzic tak zeby jej nie gubil :>

Mój brat mial astre opc 2L benzyna i 285 KM 461 Nm założona szpera i nie bylo problemów z trakcja a też tylko FWD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpere zawsze mozna dolozyc, a co do trakcji to mozna jezdzic tak zeby jej nie gubil :>

Mój brat mial astre opc 2L benzyna i 280 KM i nie bylo problemów z trakcja a też tylko FWD

pond 400 NM w aucie z napedem ma przod to przerost formy nad trescia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, moment do wykorzystania tylko przy większych prędkościach co jest oki, ale 1,2,3 to porażka np. gdy musisz przycisnąć i uciec np. ze skrzyżowania, znam Kalisz i na obwodnicy jest ładna eska, co z tego że zakręt fajny a nie da się go przejechać solidnie bo na 3ce przy 60 zrywa przyczepność na suchym, na mokrym już nie mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z tego że zakręt fajny a nie da się go przejechać solidnie bo na 3ce przy 60 zrywa przyczepność na suchym, na mokrym już nie mówię.

Astra na tym zakrecie nie zrywała, szpera spisywała sie znakomicie, wiec ja uważam ze auto z napędem FWD może mieć ponad 400 Nm ale wtedy już szpera by sie przydała, żeby za mocno nie zrywało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zacznij szukać szpery :) i jeszcze short shiftera żeby to wszystko trzymało się kupy no i zawias solidny najlepiej z regulacją twardości - kilka tysięcy padnie :)

Ja właśnie myślę jak zrobić short shiftera bo w B&B kosztuje 500 eurasi więc kosmos, B&W nie mogę jakoś znaleźć do B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&B kosztuje 500 eurasi więc kosmos, B&W nie mogę jakoś znaleźć do B7.

nie podejdzie od B6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdzie ale cena taka jak pisałem a B&W chyba tylko w Australii jak pamiętam. Zakładałem nawet wątek o short shifterze i echo.

podeslij mi linka to ci powklejam kilka sztuk Ss :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmiana pompy i układu wtryskowego, jest taka możliwość?

Nic takiego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze slysze o tej firmie, nie wierze w te 195PS i 419nm... jak bylo hamowane auto?

To jest to? :tongue4:

w_audi1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...