Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 - regeneracja / zestaw naprawczy zacisku


JeJu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje podpowiedzi odnośnie układu hamulcowego
auto: A4 B8 2.0TDi CAGB 2008r. 
oznaczenie z wlepki: 1LT
1) płyn hamulcowy ATE SL6 nada się?
2) potrzebuję nr zestawu naprawczego albo namiary na komplet. tłoczek, gumki itp. bo zauwazyłem że moja osłonka tłoczka sie rozwulkanizowała - zmierzyłem tarcze wychodzi mi średnica 312mm (wg. google: 314mm)
3) Zdjęcia zacisku (niestety mądry zrobiłem tylko takie, po południu wrzuce lepsze :D ):
image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji napisz jaki masz sposób na założenie gumowej osłony tłoczka na rant zacisku, w srodku tej gumki jest oring chyba metalowy, powoduje to mocne spasowanie gumki z rantem, ostatnio rąk mi zabrakło zeby to nałożyć, dobrze ze była druga osoba.

Screenshot_2021-11-19-21-32-05-310_pl.allegro.jpg.6f12ecdf8fcef4c887466bcb1911b99f.thumb.jpg.83f28fa965e8e007fafcdcc04e91f563.jpg

Edytowane przez dlugiacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2021 o 11:27, dlugiacm napisał(a):

przy okazji napisz jaki masz sposób na założenie gumowej osłony tłoczka na rant zacisku, w srodku tej gumki jest oring chyba metalowy, powoduje to mocne spasowanie gumki z rantem, ostatnio rąk mi zabrakło zeby to nałożyć, dobrze ze była druga osoba.

Screenshot_2021-11-19-21-32-05-310_pl.allegro.jpg.6f12ecdf8fcef4c887466bcb1911b99f.thumb.jpg.83f28fa965e8e007fafcdcc04e91f563.jpg


Mam ten sam problem z założeniem, jest na to jakiś sposób ?

Edytowane przez fafiks
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ale do ogarniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po wymianie gumowowej osłony tłoczka, gumka nachodzi na rant zacisku bez problemu ale trzyma się mocno, w zasadzie lekkim ruchem mozna ją zdjąc (tłoczek w trakcie pracy wypchnie ja z rantu). Przy demontazu rozpoznałem ze przez tę nieszczelność w osłonie, skorodował mi tłoczek, a stara osłona gumowa trzymała się dość mocno zacisku

Co zrobić z tej sytuacji? Skleić  oslonę z zaciskiem? Jakim klejem najlepiej?

Edytowane przez tabing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2023 o 11:32, tabing napisał(a):

u mnie po wymianie gumowowej osłony tłoczka, gumka nachodzi na rant zacisku bez problemu ale trzyma się mocno, w zasadzie lekkim ruchem mozna ją zdjąc (tłoczek w trakcie pracy wypchnie ja z rantu). Przy demontazu rozpoznałem ze przez tę nieszczelność w osłonie, skorodował mi tłoczek, a stara osłona gumowa trzymała się dość mocno zacisku

Co zrobić z tej sytuacji? Skleić  oslonę z zaciskiem? Jakim klejem najlepiej?

jezuuu nic nie klej, gumowa oslona trzyma mocno a czy wypada z zacisku ? skorodowany tloczek jest do wymiany, wtedy gumę też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...