Skocz do zawartości
IGNOROWANY

DVB-T2 od 2022 - odbiór TV w samochodzie


jasiek1712

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam w moim A4 B7 zainstalowany zestaw do odbioru TV naziemnej, współpracujący z RNS-E. Zestaw jest z niemieckiej firmy Ampire. Wszystko działa bez zarzutu, tv jednak tylko na postoju (nie zależało mi na oglądaniu w czasie jazdy), sterowanie manualnie radiem lub pilotem z zestawu. U mnie od czerwca 2022 emisja zmienia się z DVB-T na DVB-T2 i wymaga to wymiany tunera. Pisałem do pewnego fachowego car-audio, pan mi wylinkował zestaw i zaśpiewał 1.300.-, chyba szuka naiwnych. Znalazłem w necie coś za niewiele ponad 500.- ale ktoś mi tylko rzucił pomysł, że każdy tuner ma zasilacz albo na 5V albo na 12V i można odpowiednio przerobić urządzonko w cenie 90.- zł. Fachowiec stwierdził, że istniejące anteny i multimedia interfejs będą współpracowały z nowym tunerem. Ciekaw jestem, czy któryś z posiadaczy A4 z RNS-E ma coś do odbioru TV i czy już przymierzał się do wymiany tunera. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Elektroniczny Guru, Kolega Woszu, niestety nie podejmie sie - nie mam jego urządzenia do DVB-T.

Pozdrawiam.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odświeżam temat bo od wczoraj tv przez RNS-E w moim autku nie działa.

Czy ktoś ruszał już temat? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie robiłem małe rozeznanie bo mam zestaw od woszu z kamera cofania i tunerem DVB-T. Prawdopodobnie wystarczyłoby wymienić sam tuner na taki który obsługuje DVB-T2. Np ten.

ALLEGRO.PL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sonic88 napisał:

Ja jedynie robiłem małe rozeznanie bo mam zestaw od woszu z kamera cofania i tunerem DVB-T. Prawdopodobnie wystarczyłoby wymienić sam tuner na taki który obsługuje DVB-T2. Np ten.

ALLEGRO.PL

 

Ciekawe jak chcesz zaadoptować stacjonarny tuner DVB-T2 do RNS-E:facepalm:

Jak masz takie pomysły podrzucać to lepiej nic nie pisz  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Muskel1 napisał:

Ciekawe jak chcesz zaadoptować stacjonarny tuner DVB-T2 do RNS-E:facepalm:

Jak masz takie pomysły podrzucać to lepiej nic nie pisz  

Wiesz co wiem lepiej co siedzi w moim samochodzie... Mam obecnie taki tuner w samochodzie jeżeli nie wiesz że takie rzeczy dało się wsadzać do RNS-E to Twój problem...

Polecam poczytac ten temat

W tym temacie jest wspomniany tuner Wiwa HD50 i taki mam w samochodzie ale obsługuje tylko DVB-T i wyglada identycznie jak ten z allegro do którego link podałem i który powinien obsługiwać DVB-T2

Edytowane przez sonic88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, sonic88 napisał:

Wiesz co wiem lepiej co siedzi w moim samochodzie... Mam obecnie taki tuner w samochodzie jeżeli nie wiesz że takie rzeczy dało się wsadzać do RNS-E to Twòj problem...

Nie martw się, jakoś przeżyję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2022 o 19:11, sonic88 napisał:

Wiesz co wiem lepiej co siedzi w moim samochodzie... Mam obecnie taki tuner w samochodzie jeżeli nie wiesz że takie rzeczy dało się wsadzać do RNS-E to Twój problem...

Polecam poczytac ten temat

W tym temacie jest wspomniany tuner Wiwa HD50 i taki mam w samochodzie ale obsługuje tylko DVB-T i wyglada identycznie jak ten z allegro do którego link podałem i który powinien obsługiwać DVB-T2

Sonic, ten tuner z allegro wygląda tak samo, ale sterowanie pod wiwę mi w nim nie działało. Obecnie mam zestawy ze sterowaniem pod te tunery MAT-818T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, woszu napisał:

Sonic, ten tuner z allegro wygląda tak samo, ale sterowanie pod wiwę mi w nim nie działało. Obecnie mam zestawy ze sterowaniem pod te tunery MAT-818T

a czy stare zestawy da sie przekodować by działały z nowym tunerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslij na priv zdjecie tego boxa z logo audi. Żeby bylo numery widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woszu Szanowny, czy coś się zmieniło od naszego ostatniego kontaktu mailowego? Wciąż mam mentalny problem z wejściem na tylko jedna antenę i koniecznością demontażu wszystkiego i montażem Waszego zestawu. Gdzie ewentualnie mogę uzyskać potwierdzenie odpowiedzi firmy Ampire, że do ich interfejsu będzie pasował KAŻDY tuner DVB-T2? Pozdrawiam.

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...