Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A5 8W Coupé Lift 2020 265KM


czarny69

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, ze miałem kiedyś A4 i często zaglądam i czytam forum, stwierdziłem ze stworze wątek ze swoją A5. 
 

Przebieg przy zakupie 318 km. Silnik 265 KM, zmierzone 269KM. 

Konfiguracja w skrócie:
-biały Glacier
-panorama
-opcjonalny dach w czarnym połysku
-fotele z pamięcią, grzaniem, wentylacją
-grzana kierownica
-ambiente (niestety białe)
-Matrixy z dynamicznymi kierunkami przód tył
-czarny sufit
-pakiet czerń
-fotochromy
-Virtual cockpit plus
-kamery 360
-lane assist, pre sense city, rear I basic

Z różnic w porównaniu do przedlifta to o wiele świeższe zegary, Virtual Cockpit Plus pozwala na zmianę layoutów, sam ekran ma lepsza rozdzielczość, jest na pewno płynniejszy. To samo z ekranem środkowym który teraz jest dotykowy, choć wg mnie szkoda, że zrezygnowano z pokrętła. CarPlay jest już bezprzewodowy i to jest dla mnie jedna z największych zalet. 

EBF259D4-8040-4FE8-8230-E0F6DB30CEA1.jpeg

D4759EC7-9A11-4608-AA14-E2C328C19950.jpeg

3B0E5CD5-998D-41CF-9649-7E8B09EF8CF0.jpeg

6C1DBCCF-728F-46F1-B7C6-1788AED923FB.jpeg

9784FE9E-CE95-48C6-900B-070DDE654CCB.jpeg

D9820AA2-A2BE-4665-A3D8-2ABABEF7CB28.jpeg

C547349B-8AEE-487C-820F-9EDCB25C3DF4.jpeg

Edytowane przez czarny69
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dazwid napisał:

Gratulacje, bardzo ładna :wink: Tylko dystanse bym do niej dołożył :D 

Są w planach, ale dopiero na wiosnę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję! Bardzo fajna konfiguracja:thumbup1:

Wentylowane fotele w A4/A5 to rzadkość, też długo szukałem.

Dobrze widzę czy masz lampy US?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Muskel1 napisał:

Gratuluję! Bardzo fajna konfiguracja:thumbup1:

Wentylowane fotele w A4/A5 to rzadkość, też długo szukałem.

Dobrze widzę czy masz lampy US?

Zgadza się, auto jest importowane z USA, skusił mnie konfig i niski przebieg. No i sentyment po sprzedanej A5 8W w 3 litrowym dieslu

7F50D9D7-9B3D-4881-9297-5BDC89B882DC.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Myślałem, że na rynek US nie wypuszczali matrixów gdyż nie dostały tam homologacji poprzez przestarzałe przepisy?:eusathink: Coś się zmieniło w tym kontekście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał:

Ok. Myślałem, że na rynek US nie wypuszczali matrixów gdyż nie dostały tam homologacji poprzez przestarzałe przepisy?:eusathink: Coś się zmieniło w tym kontekście?

To teraz uważaj - wypuszczają Matrixy ale bez ich funkcjonalności. Jak jedzie auto z naprzeciwka to gasną długie całkiem… W A7 4K USA z Laserami mam to samo… Ponoć flash EU coś daje ale nie wiem czy to pewne info, jeszcze nie próbowałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Muskel1 napisał:

Z tego co wiem to tylko wymiana lamp i modułów lamp.

Może wymiana modułów by pomogła, bo lampa powinna być w zasadzie przystosowana. Nie wypowiadam się bo w sieci informacje są szczątkowe. Ogółem na szczęście nie brak mi tej funkcjonalności, bo jeżdżę oświetlonymi drogami ale to jest kabaret, ze Amerykańcom przeszkadzają matrixy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają po prostu przestarzałą ustawę, która nie dopuszcza stosowania tego typu świateł. 

Lampy są całkiem inne i nie są przystosowane. Mają także całkiem inny nr. części. Należy je wymienić, moduły tak samo i wgrać pakiet danych do sterownika kamery na szybie. Jest do zrobienia ale czy warto inwestować, bo nie jest to tani mod,  musisz sam zadecydować:wink:

Jeżeli jesteś zadowolony to zostaw zwykłe led bo też dobrze świecą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiam, Matrix to fajny bajer ale nie jest mi na codzień niezbędny. Natomiast jeśli chodzi o lampy - jesteś pewien? W myAudi mam w wyposażeniu dodatkowym Matrix Led, a w przedliftach Full Led miał statyczny kierunek, ja mam dynamiczny. Czy aby na pewno lampa jest inna? Europejski matrix od amerykańskiego różni się literą na końcu, natomiast 'zwyczajny' full led europejski ma inny numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się nie mylę w poliftowych dynamiczne kierunki wsadzano już także do zwykłych led. Co do lamp matrix jestem pewien, że są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie, że Audi USA rozdziela zwykłe Ledy z HBA od Matrixów jak również i od Laserów. 

Przy okazji zapytam - czy zna ktoś godną polecenia osobę do kodowania/wiązki tylnych lamp w polifcie? Przedlifty sobie i znajomym ogarniałem sam, w poliftach jest już inaczej. Po wrzuceniu paczki kierunki nie działają wcale. 

Mam też jakiś błąd 'zacisk 30-4', gdzieś wyczytałem, że to niby bezpiecznik, ale nie jestem pewien a nie mam kiedy przejrzeć wszystkich bezpieczników w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBA to asystent świateł drogowych, nie ma nic wspólnego z matrixami. Poza tym tam  pisze Matrix-design, czyli wzór:wink:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dazwid napisał:

To są 19? Muszę przyznać, że podobają mi się bardziej od tych czarnych :thumbup1:

Tak, to 19 ;) To samo dziś słyszałem od sąsiada i w sumie im dłużej patrzę to bardziej mi się podobają :D

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, czarny69 napisał:

Tak, to 19 ;) To samo dziś słyszałem od sąsiada i w sumie im dłużej patrzę to bardziej mi się podobają :D

Sąsiad ma rację :decayed: Ja nie lubię czarnych felg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...